EKO Jesienią PKP CARGO przeniesie się do A4 Business Park

A4 Business Park w Katowicach
A4 Business Park w Katowicach
Na wrzesień br. PKP CARGO zaplanowało przeniesienie centrali z Krakowa i Warszawy do Katowic. Dla krakowskich pracowników zmiana oznacza konieczność codziennych (darmowych) podróży między miastami.

Na Śląsku Grupa PKP CARGO wykonuje 70 proc. swoich operacji biznesowych, jednak znajdujące się tam biura funkcjonują w różnych budynkach. Spory, lecz zaniedbany biurowiec PKP posiada również w Krakwie. Budynek i mieszczące się w nim hale przeznaczone są do sprzedaży PKP SA w celu zagospodarowania ich w ramach projektu deweloperskiego.

 

W kompleksie A4 Business Park realizowanym przy ul. Francuskiej przez Echo Investment będą działały: katowicka centrala spółki, siedziba Zakładu Południowego PKP CARGO, a także inne jednostki firmy rozsiane w województwie śląskim. Ponadto w nowoczesnym parku pracę rozpocznie także około stu osób dotychczas wykonujących swoje obowiązki w Krakowie, w tym kadra menadżerska. Konsolidacja biur obejmie również dużą część centrali warszawskiej.

 

PKP przekonuje, że dla krakowskich pracowników zmiana lokalizacji nie oznacza zwolnień. Wszyscy zatrudnieni mogą liczyć na darmowy, autobusowy transport do Katowic, a obowiązujący w spółce Pakt Gwarancji Pracowniczych obejmuje 88 proc. pracowników, zapewniając im m.in. 4- lub 10-letnie gwarancje zatrudnienia. W ramach PGP pracownicy otrzymali także akcje spółki (pakiety o średniej wartości kilku tysięcy złotych), a w zeszłym roku w PKP CARGO wprowadzono podwyżki pensji oraz premie.

 

Skupienie działań PKP CARGO w jednej lokalizacji usprawni komunikację wewnętrzną, a także poprawi jakość wykonywania zadań związanych z obsługą klienta (w Katowicach powstanie m.in. główne Centrum Obsługi Klienta) i wykonywaniem bieżących zadań firmy. Wpływ na decyzję o wzmocnieniu roli katowickiej centrali miała akwizycja AWT – czeskiego przewoźnika z siedzibą w Ostrawie – dzięki obecności w Katowicach, PKP CARGO będzie mogło skuteczniej połączyć centra przemysłowe w Polsce i Czechach oraz zaoferować klientom nowoczesne rozwiązania logistyczne.

 

A4 Business Park powstaje w Katowicach przy ul. Francuskiej, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Obiekt otacza rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w sąsiedztwie znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz dworzec PKP. A4 Business Park składa się z trzech budynków. Realizacja pierwszego wraz z kubaturowym parkingiem wielopoziomowym oferującym 560 miejsc postojowych zakończyła się w I kw. 2014 roku. 7-kondygnacyjny budynek (9000 mkw.) został w całości wynajęty przez koncern informatyczny IBM. W ramach II etapu inwestycji powstaje 10-kondygnacyjny budynek o powierzchni biurowej wynoszącej około 9000 mkw. Projekt A4 Business Park opracowało znane krakowskie biuro architektoniczne DDJM.

 

Umowę najmu 8000 mkw. powierzchni biurowej w budynku B wchodzącym w skład A4 Business Park w Katowicach PKP CARGO podpisało w marcu 2015 r. Była to jedna z największych w ostatnich latach transakcji w Katowicach.

 

Zobacz więcej: PKP CARGO wynajmuje w A4 Business Park

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz