HAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCHB14 logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSchüco International Polska logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGłówka Pracuje logoOnyx Business Point logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office B Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCOTEX Office Centre logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPRO-INVEST S.A. logoEcho Investment logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoSpectra Development logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBusiness House logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTétris Poland logoTorus logoCity Office logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoGTV Lighting logoLobos Nieruchomości logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Firmy z branży wynajmu żurawi wieżowych łączą siły i debiutują na GPW

fot. pgmb-budopol.pl
fot. pgmb-budopol.pl
Dwie firmy oferujące wynajem żurawi wieżowych PGMB Budopol SA i Corleonis dokonały fuzji. Teraz myślą o dalszej konsolidacji rynku, publicznej emisji akcji i debiucie na rynku głównym GPW.

Firma Corleonis działająca na polskim rynku żurawi wieżowych od 2000 r. poinformowała o nabyciu akcji Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa Budopol SA z siedzibą w Mińsku Mazowieckim. Przedmiotem działalności nowo powstałej spółki jest m.in. wynajem maszyn i urządzeń budowlanych wraz z obsługą operatorską.

 

Nabycie akcji PGMB Budopol SA i uzyskanie pozycji największego akcjonariusza spółki to ważny krok na drodze do stworzenia, w oparciu o połączony potencjał Corleonis sp. z o.o. SKA i PGMB Budopol rynkowego lidera, przodującego pod względem efektywności i jakości świadczonych klientom usług. Inwestycja w PGMB Budopol była poprzedzona gruntownym badaniem tej Spółki, która utwierdziła mnie w przekonaniu, że mińska firma to wymarzony partner dla Corleonis, z którym wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć nową jakość na rynku wynajmu żurawi wieżowych – analizuje Arkadiusz Ertel, właściciel Corleonis i od niedawna największy akcjonariusz PGMB Budopol, właściciel pakietu większościowego akcji spółki z Mińska Mazowieckiego.

 

Arkadiusz Ertel podkreśla, że sojusz Corleonis i PGMB Budopol nie oznacza wyczerpania potencjału dla dalszej konsolidacji rynku, która miałaby być prowadzona wokół wymienionych spółek. Rozmowy z klientami utwierdzają nas w przekonaniu, że na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na usługi na najwyższym poziomie, świadczone dziś przez Corleonis i PGMB Budopol. Uważnie analizujemy rynek pod kątem kolejnych akwizycji, traktujemy to jako alternatywę dla organicznej budowy grupy mającej docelowo być rynkowym liderem zarówno pod względem udziału w rynku jak i jakości świadczonych usług – podkreśla Ertel.

 

Przedsiębiorca zdradza, że kolejnym krokiem w rozwoju grupy Corleonis-PGMB Budopol może być jej upublicznienie poprzez wejście na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Ewentualnemu debiutowi najprawdopodobniej towarzyszyłaby emisja akcji. Koniunktura sprzyja naszej branży, to dobry moment do budowania fundamentów pod długoterminowy wzrost. Pozyskanie środków z rynku kapitałowego to jeden z analizowanych przez nas pomysłów na finansowanie wzrostu. Zakładając pozytywny scenariusz rozwoju zdarzeń możemy zaoferować giełdowym inwestorom szansę uczestnictwa w naszym projekcie już w 2016 r. – ocenia Ertel.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra