Interbiuro - duży

Rusza budowa biurowca EQlibrium

EQlibrium
Nowy obiekt zlokalizowany będzie u zbiegu ulic Jana Kazimierza i Ordona na warszawskiej Woli oraz zaoferuje łącznie 10 500 mkw. powierzchni biurowej i usługowej. Budowa obiektu rozpocznie się już 16 września br.

Realizowana inwestycja EQlibrium jest pierwszym projektem biurowym Grupy Waryński. Biurowiec w standardzie A, będzie złożony z dwóch połączonych ze sobą brył – jedenasto- i sześciokondygnacyjnej. Na dwóch podziemnych kondygnacjach znajdzie się 113 miejsc parkingowych. Obiekt będzie wyposażony w wiele ekologicznych rozwiązań, co ma potwierdzić certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Biurowiec będzie gotowy na przyjęcie najemców w I kwartale 2017 r.

 

EQlibrium znajdować się będzie na warszawskiej Woli, która staje się coraz ważniejszą lokalizacją dla inwestycji biurowych, w szczególności w rejonie Ronda Daszyńskiego, gdzie powstaje coraz więcej obiektów tego typu. To właśnie w tej części stolicy, w rejonie Ronda Daszyńskiego, tworzy się nowe „biznesowe city”, co zauważyło już wiele firm przenosząc swoje siedziby z innych dzielnic Warszawy właśnie do dużych biurowców na Woli. Istnieje jednak wiele firm, które nie chcą wprowadzać się do wielkopowierzchniowych kompleksów i być jednym z wielu najemców. Właśnie dla takich podmiotów przygotowujemy projekt EQlibrium – mówi Jarosław Jankowski, Prezes Zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa. Będzie on stanowił bezpośrednią, bardziej kameralną alternatywę dla biurowców z rejonu Ronda Daszyńskiego. Już teraz obserwujemy, iż jego lokalizacja, doskonałe skomunikowanie m.in. z autostradą A2 oraz funkcjonalność przekładają się na zainteresowanie zarówno najemców biurowych, takich jak m.in. SGS Polska, jak i firm oferujących różnego rodzaju usługi, wśród których znalazła się sieć siłowni Fitness24Seven. Osiągnęliśmy już poziom wynajęcia biurowca, umożliwiający uzyskanie finasowania zewnętrznego, a co za tym idzie rozpoczęcia inwestycji. W odróżnieniu do wielu inwestorów nie budujemy spekulacyjnie i już przed startem budowy podpisaliśmy umowy z najemcami, którzy zagospodarują znaczną część powierzchni w projekcie – dodaje.

 

Projekt biurowca powstał w pracowni architektonicznej S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy. Inwestor na generalnego wykonawcę inwestycji wyznaczył spółkę Budimex, która w ramach podpisanej umowy wartej ok. 56 mln zł, będzie odpowiedzialna za wykonanie budynku, a także przygotowanie przestrzeni otaczającej obiekt. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Grupa Waryński po raz kolejny nam zaufała i powierzyła realizację swojego flagowego projektu biurowego. Dotychczasowa współpraca przy inwestycji mieszkaniowej Stacja Kazimierz pokazuje, że wraz z naszym partnerem potrafimy znaleźć wspólny język i wdrażać rozwiązania, które przyczyniają się do sukcesu projektu – Radosław Górski, Dyrektor Budownictwa Ogólnego Budimex SA.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz