PGE Narodowy

ThyssenKrupp otwiera Centrum Usług Wspólnych

Olivia Business Centre
Olivia Business Centre
ThyssenKrupp na powierzchni 5000 mkw. otworzył Centrum Usług Wspólnych w budynku Olivia Six znajdującym się w kompleksie Olivia Business Centre.

Firma, poprzez wynajem powierzchni w gdańskim kompleksie, kontynuuje rozwój projektu w tym mieście oraz planuje zatrudnienie specjalistów z zakresu księgowości, finansów oraz zasobów ludzkich. W nowo otwartym centrum pracę znajdzie docelowo 700 osób. Wysoko rozwinięte środowisko SSC, dobrze wykształcona kadra i wysoka jakość usług stanowiły przekonujące argumenty do utworzenia w Gdańsku Globalnego Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp – powiedział Guido Kerkhoff, Dyrektor Finansowy ThyssenKrupp.

 

Inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Inwestycja firmy ThyssenKrupp, która zdecydowała się ulokować i rozwijać swoją działalność w naszym regionie potwierdza, że województwo pomorskie jest atrakcyjnym miejscem inwestowania. Firma systematycznie zwiększa zatrudnienie specjalistów,  aby  realizować nowe ciekawe projekty. ThyssenKrupp może liczyć na szerokie wsparcie władz regionalnych oraz partnerów inicjatywy Invest in Pomerania w zakresie usług poinwestycyjnych. Jestem przekonany, że przyjazne środowisko biznesowe oraz dostępność wykwalifikowanej kadry umożliwi jej dalszy rozwój – powiedział Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

 

Bardzo cieszymy się z dalszego rozwoju Globalnego Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Gdańsku. Rozmiar inwestycji udowadnia, że nasz region jest w stanie zapewnić kadry dla zróżnicowanych i najbardziej wymagających projektów. ThyssenKrupp to szansa na pracę oraz rozwój zawodowy dla młodych ludzi oraz specjalistów z naszego miasta i regionu – dodał Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

 

ThyssenKrupp będzie także kontynuować współpracę z uczelniami wyższymi. Firma planuje stworzenie studiów Business Process Outsourcing (BPO) w języku niemieckim i angielskim, a także uruchomienie różnych szkoleń dających możliwość studentom odbycia praktyki oraz rozwoju kompetencji zawodowych. Nasze Globalne Centrum Usług Wspólnych oferuje dużo interesujących nowych miejsc pracy. Przez najbliższe lata centrum będzie się dynamicznie rozwijało. Poszukujemy dobrze wykształconych osób, które zainteresowane są pracą w strukturach SSC międzynarodowej firmy. Naszą strategią jest utworzenie centrum wiedzy w takich dziedzinach jak finanse i rachunkowość, procesy HR oraz zarządzanie nieruchomościami. Wierzymy, że nasi pracownicy, dobrze znający języki europejskie oraz silnie zorientowani na klienta, zapewnią wysoką jakość obsługi Spółek koncernu na świecie – dodał Robert Góra, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych ThyssenKrupp w Gdańsku.

 

ThyssenKrupp działa w wielu dziedzinach przemysłu ciężkiego (m.in. metalurgicznym, samochodowym, stoczniowym). Firma zatrudnia ponad 155 000 pracowników w prawie 80 krajach.

 

Olivia Six jest jednym z biurowców, który powstał w ramach kompleksu Olivia Business Centre. Obiekt ten składa się z 18 kondygnacji (15 nadziemnych i 3 podziemne) oraz oferuje ponad 17 000 mkw. powierzchni biurowej. Budynek jest w trakcie certyfikacji BREEAM na pozimie Excellent.

 

Zobacz także: ThyssenKrupp wynajął w Olivia Six

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz