PGE Narodowy

Guidewire Software otworzy w Krakowie Centrum Programowania

Amerykańska firma produkująca oprogramowanie dla sektora ubezpieczeniowego otworzy nową siedzibę w stolicy Małopolski.

Krakowskie Regionalne Centrum Programowania będzie szóstym ośrodkiem tego typu po Kalifornii, Dublinie, Pensylwanii, Tokio i Toronto, a także wesprze globalną ekspansję firmy. Pracownicy zatrudnieni w centrum będą odpowiedzialni za wszystkie aspekty związane z rozwojem produktu, od jego zarządzania, po tworzenie oprogramowania oraz kontrolę jakości. Koncentracja uzdolnionych i wykwalifikowanych programistów w Polsce była dla nas kluczowym czynnikiem – twierdzi Ali Kheirolomoom, CPO w Guidewire Software. Dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry, połączona z centralny położeniem w Europie zwiększy znacząco efektywność dostarczanych przez nas rozwiązań – dodaje. 

 

Wybór Małopolski na nowe centrum programowania jest bardzo pozytywnym sygnałem ze strony Guidewire Software. Świadczy to o wysokim potencjale regionu. Kraków, wraz z całą południową Polską, stanowi „zagłębie informatyczne". 33 szkoły wyższe w regionie i prawie 190 tys. studentów to prawdziwy magnes dla inwestycji z sektora IT czy R+D. W ponad 160 firmach zatrudnienie znalazło już ponad 16 tys. osób. Dlatego szczególnie cieszy, że Guidewire Software to kolejna firma z branży nowych technologii, której działalność przyniesie napływ zaawansowanej wiedzy, know-how, jak i kapitału – mówi Tomasz Latocha, wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

 

Bazując na sukcesie naszego Centrum Programowania w Dublinie, krakowska inwestycja pozwoli nam zwiększyć zatrudnienie w Europie, a także realizować pełny cykl tworzenia produktów, aby lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów — dodaje Dan Lonborg, starszy dyrektor kierujący pracą inżynierów oprogramowania i twórców treści w firmie Guidewire Software.

 

Guidewire Software rozpoczęła działalność w 2001 r. oraz dostarcza rozwiązania IT dla segmentu ubezpieczeń. W Europie firma posiada swoje siedziby w Dublinie, Londynie, Paryżu i Monachium.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz