Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoLC Corp S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBusiness House logoOlivia Business Centre logoCity Space logoAgrobex Sp. z o.o. logoTorus logoPartner Capital Group logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoLobos Nieruchomości logoNowy Styl Group logoCHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoEcho Investment logoDorbud S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoSpectra Development logoKwiaty dla biura logoGhelamco Poland logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoSchüco International Polska logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPRO-INVEST S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOnyx Business Point logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Opole z nowym obiektem biurowym

Opole fot. Daviidos [CC BY-SA 3.0], źr. Wikimedia Commons
Opole fot. Daviidos [CC BY-SA 3.0], źr. Wikimedia Commons
Urząd Miasta Opole ogłosił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste terenu znajdującego się przy ul. Wrocławskiej, na którym ma powstać budynek biurowy.

Urząd Miasta Opole ogłosił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej o powierzchni prawie 0,56 ha, który odbędzie się w dniu 9 listopada br. Cena wywoławcza wynosi ponad 1,5 mln zł, przy czym uczestnicy postępowania przetargowego są zobowiązani do wniesienia wadium w wysokości 100 tys. zł.     

 

Według wymogów zawartych w ogłoszonym przetargu, nabywca prawa użytkowania wieczystego gruntu będzie musiał zbudować budynek biurowo-usługowy o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1500 mkw. Dodatkowo podmiot, który wygra postępowanie przetargowe, w ciągu 12 miesięcy od daty uzyskania aktu notarialnego jest zobowiązany do rozpoczęcia realizacji inwestycji. Na wybudowanie obiektu nabywca gruntu ma maksymalnie dwa lata. Niedotrzymanie terminów dotyczących budowy obiektu będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami, które z roku na rok będą wzrastać.  

 

Warto dodać, iż w ubiegłym roku na ul. Wrocławskiej firma CGI Sp. z o.o. kupiła grunt pod budowę biurowca klasy B+ o powierzchni 2200 mkw.   

 

Zobacz także: W Opolu powstanie nowy biurowiec

 

Opole jest atrakcyjnym miejsce dla potencjalnych inwestorów ze względu na m.in. bogate zaplecze kapitału ludzkiego, bliską odległość od granicy polsko-niemieckiej. O potencjalne inwestycyjnym miasta świadczy piąte miejsce zdobyte w rankingu polskich miast przyszłości przygotowanym przez fDi Magazin, który jest częścią Financial Time. W zestawieniu wzięto pod uwagę 50 polskich miast, w których najczęściej lokowane są inwestycje zagraniczne.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra