Plac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoEcophon Saint-Gobain logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCHB14 logoSawig Invest Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoALLCON INVESTMENT logoCity Space logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoEcho Investment logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTriGranit Corporation logoBREMA Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoWOMAK HOLDING logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoPartner Capital Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoTorus logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoSchüco International Polska logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPRO-INVEST S.A. logoHexagon logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDorbud S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Opole z nowym obiektem biurowym

Opole fot. Daviidos [CC BY-SA 3.0], źr. Wikimedia Commons
Opole fot. Daviidos [CC BY-SA 3.0], źr. Wikimedia Commons
Urząd Miasta Opole ogłosił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste terenu znajdującego się przy ul. Wrocławskiej, na którym ma powstać budynek biurowy.

Urząd Miasta Opole ogłosił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej o powierzchni prawie 0,56 ha, który odbędzie się w dniu 9 listopada br. Cena wywoławcza wynosi ponad 1,5 mln zł, przy czym uczestnicy postępowania przetargowego są zobowiązani do wniesienia wadium w wysokości 100 tys. zł.     

 

Według wymogów zawartych w ogłoszonym przetargu, nabywca prawa użytkowania wieczystego gruntu będzie musiał zbudować budynek biurowo-usługowy o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1500 mkw. Dodatkowo podmiot, który wygra postępowanie przetargowe, w ciągu 12 miesięcy od daty uzyskania aktu notarialnego jest zobowiązany do rozpoczęcia realizacji inwestycji. Na wybudowanie obiektu nabywca gruntu ma maksymalnie dwa lata. Niedotrzymanie terminów dotyczących budowy obiektu będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami, które z roku na rok będą wzrastać.  

 

Warto dodać, iż w ubiegłym roku na ul. Wrocławskiej firma CGI Sp. z o.o. kupiła grunt pod budowę biurowca klasy B+ o powierzchni 2200 mkw.   

 

Zobacz także: W Opolu powstanie nowy biurowiec

 

Opole jest atrakcyjnym miejsce dla potencjalnych inwestorów ze względu na m.in. bogate zaplecze kapitału ludzkiego, bliską odległość od granicy polsko-niemieckiej. O potencjalne inwestycyjnym miasta świadczy piąte miejsce zdobyte w rankingu polskich miast przyszłości przygotowanym przez fDi Magazin, który jest częścią Financial Time. W zestawieniu wzięto pod uwagę 50 polskich miast, w których najczęściej lokowane są inwestycje zagraniczne.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra