City Space logoArchicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPorto Office A Sp. z o.o. logoEcho Investment logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoSpectra Development logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGTV Lighting logoKontor logoVantage Development S.A. logoGhelamco Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBusiness House logoForbo Flooring Systems Polska logoLC Corp S.A. logoNowy Styl Group logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoOlivia Business Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Opole z nowym obiektem biurowym

Opole fot. Daviidos [CC BY-SA 3.0], źr. Wikimedia Commons
Opole fot. Daviidos [CC BY-SA 3.0], źr. Wikimedia Commons
Urząd Miasta Opole ogłosił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste terenu znajdującego się przy ul. Wrocławskiej, na którym ma powstać budynek biurowy.

Urząd Miasta Opole ogłosił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej o powierzchni prawie 0,56 ha, który odbędzie się w dniu 9 listopada br. Cena wywoławcza wynosi ponad 1,5 mln zł, przy czym uczestnicy postępowania przetargowego są zobowiązani do wniesienia wadium w wysokości 100 tys. zł.     

 

Według wymogów zawartych w ogłoszonym przetargu, nabywca prawa użytkowania wieczystego gruntu będzie musiał zbudować budynek biurowo-usługowy o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1500 mkw. Dodatkowo podmiot, który wygra postępowanie przetargowe, w ciągu 12 miesięcy od daty uzyskania aktu notarialnego jest zobowiązany do rozpoczęcia realizacji inwestycji. Na wybudowanie obiektu nabywca gruntu ma maksymalnie dwa lata. Niedotrzymanie terminów dotyczących budowy obiektu będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami, które z roku na rok będą wzrastać.  

 

Warto dodać, iż w ubiegłym roku na ul. Wrocławskiej firma CGI Sp. z o.o. kupiła grunt pod budowę biurowca klasy B+ o powierzchni 2200 mkw.   

 

Zobacz także: W Opolu powstanie nowy biurowiec

 

Opole jest atrakcyjnym miejsce dla potencjalnych inwestorów ze względu na m.in. bogate zaplecze kapitału ludzkiego, bliską odległość od granicy polsko-niemieckiej. O potencjalne inwestycyjnym miasta świadczy piąte miejsce zdobyte w rankingu polskich miast przyszłości przygotowanym przez fDi Magazin, który jest częścią Financial Time. W zestawieniu wzięto pod uwagę 50 polskich miast, w których najczęściej lokowane są inwestycje zagraniczne.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra