Lobos Nieruchomości logoKwiaty dla biura logoTorus logoCity Space logoSchüco International Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoCity Office logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoOnyx Business Point logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoEcho Investment logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoGłówka Pracuje logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoPorto Office B Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKart Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Opole z nowym obiektem biurowym

Opole fot. Daviidos [CC BY-SA 3.0], źr. Wikimedia Commons
Opole fot. Daviidos [CC BY-SA 3.0], źr. Wikimedia Commons
Urząd Miasta Opole ogłosił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste terenu znajdującego się przy ul. Wrocławskiej, na którym ma powstać budynek biurowy.

Urząd Miasta Opole ogłosił przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste gruntu zlokalizowanego przy ul. Wrocławskiej o powierzchni prawie 0,56 ha, który odbędzie się w dniu 9 listopada br. Cena wywoławcza wynosi ponad 1,5 mln zł, przy czym uczestnicy postępowania przetargowego są zobowiązani do wniesienia wadium w wysokości 100 tys. zł.     

 

Według wymogów zawartych w ogłoszonym przetargu, nabywca prawa użytkowania wieczystego gruntu będzie musiał zbudować budynek biurowo-usługowy o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 1500 mkw. Dodatkowo podmiot, który wygra postępowanie przetargowe, w ciągu 12 miesięcy od daty uzyskania aktu notarialnego jest zobowiązany do rozpoczęcia realizacji inwestycji. Na wybudowanie obiektu nabywca gruntu ma maksymalnie dwa lata. Niedotrzymanie terminów dotyczących budowy obiektu będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami, które z roku na rok będą wzrastać.  

 

Warto dodać, iż w ubiegłym roku na ul. Wrocławskiej firma CGI Sp. z o.o. kupiła grunt pod budowę biurowca klasy B+ o powierzchni 2200 mkw.   

 

Zobacz także: W Opolu powstanie nowy biurowiec

 

Opole jest atrakcyjnym miejsce dla potencjalnych inwestorów ze względu na m.in. bogate zaplecze kapitału ludzkiego, bliską odległość od granicy polsko-niemieckiej. O potencjalne inwestycyjnym miasta świadczy piąte miejsce zdobyte w rankingu polskich miast przyszłości przygotowanym przez fDi Magazin, który jest częścią Financial Time. W zestawieniu wzięto pod uwagę 50 polskich miast, w których najczęściej lokowane są inwestycje zagraniczne.

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra