Kinnarps Polska Sp. z o.o.

CA Immo buduje nowy biurowiec w Bukareszcie

CA Immo, które posiada pięć obiektów biurowych w Rumunii o całkowitej powierzchni najmu brutto 106 000 mkw., startuje z nową inwestycją w Bukareszcie.

Firma CA Immo rozpoczęła w październiku br. realizację inwestycji biurowej Orhideea Towers w Bukareszcie, która będzie zlokalizowana w centralno-wschodniej części miasta. Wartość projektu wyniesie 75 mln euro, a jego zakończenie wyznaczono na 2017 r.

 

Jak mówi Marian Roman, managing director CA Immo Romania, powierzchnie biurowe należące do firmy, które znajdują się w Bukareszcie, w ostatnich latach zostały prawie w całości wynajęte. Dlatego też, podjęto decyzję o realizacji Orhideea Towers.

 

Inwestycja zaoferuje 37 000 mkw. powierzchni najmu brutto, a w jej ramach powstaną dwie wieże w kształcie litery H, połączone ze sobą mostem ukrytym za szklaną fasadą. Pierwszy obiekt Orhideea Towers będzie posiadał 13 pięter, natomiast drugi 17. W podziemiach budynków powstanie parking z 406 miejscami postojowymi. Do dyspozycji rowerzystów oddana zostanie przechowalnia dla rowerów, prysznice i przebieralnie. Projekt Orhideea Towers będzie realizowany według standardów CA Immo w zakresie projektowania, specyfikacji technicznych i kryteriów zrównoważonego rozwoju. Kompleks ma uzyskać certyfikat w systemie LEED na poziomie Gold.

 

W pobliżu powstających obiektów biurowych, CA Immo posiada inny biurowiec, River Place. Wśród jego najemców znajdują się takie firmy jak: British American Shared Services Europe, Misys, Ipsos, CGS, Thales, UPC oraz PTC Eastern Europe.

 

CA Immo specjalizuje się w zakresie obiektów biurowych w stolicach Europy Środkowej. Zarządza nieruchomościami inwestycyjnymi na terenie Niemiec, Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej, a także działa jako deweloper na kluczowych rynkach. Spółka rozpoczęła ekspansję w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej w 1999 r. poprzez nabycie nieruchomości na Węgrzech i w Czechach. W Polsce firma funkcjonuje od 2001 r.

 


0.0
Tagi: CA Immo
Napisz pierwszy komentarz
mantra