ARTSERVIS sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoOlivia Business Centre logoVantage Development S.A. logoINTER-BUD logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFYI Commercial Consulting logoForbo Flooring Systems Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTorus logoNowy Styl Group logoKontor logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Space logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Gdzie inwestować w Bytomiu?

Bytom z lotu ptaka, fot. Urząd Miasta Bytom, lic. CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]
Bytom z lotu ptaka, fot. Urząd Miasta Bytom, lic. CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]
Miasto Bytom oddało do użytku prawie 20-hektarowy, w pełni uzbrojony teren po KWK Powstańców Śląskich, znajdujący się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Miasto Bytom oddało do użytku prawie 20-hektarowy, w pełni uzbrojony teren po KWK Powstańców Śląskich, znajdujący się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycja została zrealizowana przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Przeznaczanie unijnych środków na takie cele to bardzo dobry pomysł, bo przynosi realne korzyści miastu – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Tereny inwestycyjne ma niemal każda miejscowość, ale niewiele jest takich, które oferują przedsiębiorcom obszary, w tak doskonałym stanie – dodaje. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 21 mln zł, z czego 5,5 mln zł pochodziło ze środków miasta, a reszta – 15,7 mln zł – z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013. Informacje o dofinansowaniu otrzymaliśmy w ostatnim dniu 2013 r. Starało się o nie wiele gmin z całego Śląska, ale zaledwie 4 złożyły dobre projekty – mówi Lucjan Goczoł, kierownik Referatu Planowania Strategicznego i Funduszy Europejskich UM.

 

Przesiębiorcy, którzy będą chcieli zainwestować na tym terenie, będą mogi skorzystać m.in. z sieci elektrycznej, wodociągowej, kanalizacji deszczowej, sanitarnej oraz teletechnicznej. Do dyspozycji potencjalnych inwestorów oddano również drogi zbiorcze, drogi dojazdowe wraz z chodnikami, drogi rowerowe oraz miejsca parkingowe. Tereny inwestycyjne oddane przez miasto są bardzo dobrze skomunikowane. Leżą przy drodze krajowej DK 11 - Bytom - Poznań - Kołobrzeg. Nieopodal jest obwodnica i zjazd z autostrady A1. W maju 2014 r. zostały włączone do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Oznacza to, że inwestorzy będą mieli szereg ulg prowadząc tam działalność gospodarczą. Zainteresowanie przedsiębiorców naszymi terenami jest coraz większe – mówi Izabela Domogała, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich. Jeden list intencyjny w tej sprawie został już podpisany, a kolejni potencjalni inwestorzy oglądają to miejsce.  

 

Dzięki tej inwestycji warto uświadomić sobie, że zagospodarowywanie terenów poprzemysłowych jest bardzo kosztowne – podkreśla Izabela Domogała. Bez wsparcia unijnego miasta nie stać byłoby na uzbrojenie tego terenu.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra