Ul. Towarowa w centrum zainteresowania

Do 9 listopada br. będzie trwać nabór zgłoszeń na warsztaty dotyczące stworzenia programu przemian dla ul. Towarowej w Warszawie.

Do 9 listopada br. będzie trwać nabór zgłoszeń na warsztaty realizowane w ramach projektu Nowa Towarowa. Celem planowanych warsztatów jest stworzenie czterech programów przemian strefy gospodarczej i przestrzennej dotyczących warszawskiej ul. Towarowej. Warszawa zmienia się każdego dnia. Jaka będzie jutro zależy nie tylko od urzędników, ale także od mieszkańców. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie w ten projekt organizacji i partnerów prywatnych oraz osób, które swoją wiedzą i doświadczeniem mogą dodać wiele cennych elementów - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

 

Udział w warsztatach mogą wziąć zespoły architektów i specjalistów z obszaru, m.in. socjologii, psychologii, antropologii, kulturoznawstwa, ekonomii czy zarządzania. Konieczne jest, aby w każdym zespole obecny był zarówno architekt, jak i osoba posiadająca wykształcenie w dziedzinie nauk społecznych. Warsztaty są organizowane w dwóch etapach. Pierwszym to nabór zgłoszeń, z których następnie zostaną wyłonione 4 zespoły projektowe. Z kolei drugi etap będzie polegał na opracowaniu przez te zespoły autorskiego programu przemian obszaru ul. Towarowej.

 

Organizowane warsztaty stanowią część projektu Nowa Towarowa, który jest wspólną inicjatywą Miasta Stołecznego Warszawa, Muzeum Woli o. Muzeum Warszawy, Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich, Pracowni Badań i Innowacji Społecznej „Stocznia” oraz dwóch firm: Ghelamco i Skanska.

 

Obszar objęty warsztatami projektu Nowa Towarowa jest szczególnie ważny ze względu na jego śródmiejskie położenie oraz dynamiczne zmiany, jakim podlega. Warsztaty stwarzają uczestnikom możliwość dyskusji i współpracy z innymi zespołami, ekspertami i mieszkańcami, a także realnego wpływu na nowy kształt ważnego fragmentu Warszawy – przekonuje dr inż. Katarzyna Sadowy ze Stowarzyszenia Architektów Polskich.

 


0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz