MIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoPodium Investment logoINTERBIURO logoINTER-BUD logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKwiaty dla biura logoKart Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Ruszyła miejska przestrzeń coworkingowa w Lublinie

W ramach działań Urzędu Miasta Lublin skierowanych do środowiska startupowego, uruchomiono przestrzeń coworkingową dla osób startujących z własnym biznesem.

W ramach działań Urzędu Miasta Lublin skierowanych do środowiska startupowego, uruchomiono przestrzeń coworkingową dla osób startujących z własnym biznesem. Początkujący przedsiębiorcy otrzymali dostęp do kompleksowo wyposażonego miejsca roboczego, strefy spotkań i wypoczynku. Wsparcie osób rozpoczynających działalność gospodarczą jest jednym z ważnych celów naszego miasta w najbliższych latach. Obok pomocy w sfinansowaniu założenia własnej firmy chcemy także zapewniać początkującym przedsiębiorcom miejsce, w którym bez dodatkowych obciążeń finansowych, w sprzyjającym i kreatywnym otoczeniu mogą rozpocząć swoją przygodę z biznesem, nawiązać relacje i dzielić się doświadczeniem – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Uruchomienie miejskiej przestrzeni coworkingowej wpasowuje się w projekty podejmowane przez Urząd Miasta Lublina. Mają one za zadanie wspieranie lubelskiego środowiska przedsiębiorczości. Działania te polegają głównie na stymulowaniu aktywności nowo powstałych mikrofirm, poprzez m.in. ułatwienie dostępu do wiedzy, a także doradztwa. Jednym z narzędzi pozwalających najefektywniej dotrzeć do silnie rozproszonego środowiska są inicjatywy o charakterze konkursowym, realizowane wspólnie z instytucjami otoczenia biznesu. Wśród przykładów tego typu projektów należy wymienić: Lbn#Biznes Start (organizowany wraz z Lubelskim Parkiem Naukowo Technologicznym), Wyzwanie 90 dni (realizowany we współpracy z Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości), a także Lubelska Akademia Startup (prowadzony przez Lubelską Fundację Rozwoju na zlecenie Urzędu Miasta Lublin).

 

Miejska przestrzeń coworkingowa znajduje się w budynku przy ul. Zana 38 lok. 306 w Lublinie. Otwarta jest w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) dla przedstawicieli startupów, zarówno osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra