bcb wrzesień 2020

EKO Certyfikaty BREEAM In-Use dla Malta Office Park

Malta Office Park
Malta Office Park
Poznański kompleks biurowy Malta Office Park, który został zrealizowany przez Echo Investment, uzyskał certyfikaty BREEAM In-Use na ocenę Very Good.

Poznański kompleks biurowy Malta Office Park, który został zrealizowany przez Echo Investment, uzyskał dwa rodzaje certyfikatu BREEAM In-UseAsset, a także Building Management. W obu przypadkach inwestycja otrzymała oceny na poziomie Very Good (z wynikiem odpowiednio 62,11 i 61,25 proc.).

 

Spółka Echo Investment posiada już w swoim portfolio 23 budynki, które uzyskały z certyfikaty BREEAM, w tym m.in. sześć budynków Malta Office Park, Nobilis Business House, trzy budynki Opolska Business Park, Tryton Business House, West Gate, Q22, dwa budynki Parku Rozwoju w Warszawie czy I i II etap A4 Business Park w Katowicach.

 

Malta Office Park jest nowoczesnym kompleksem biurowym, składającym się™ z sześciu niezależnych budynków klasy A – czterech 5-kondygnacyjnych i dwóch 6-kondygnacyjnych – z których każdy posiada osobne wejście, podjazd i recepcję. Obiekt oferuje blisko 600 miejsc parkingowych na parkingach podziemnym i naziemnym. Kompleks znajduje się™ w ś›rodkowo-wschodniej części Poznania, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta – ul. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka – w odległości 2 km od Starego Rynku.  

 

BREEAM In-Use jest systemem, który ocenia obiekt w dziewięciu kategoriach: zarządzanie, zdrowie i dobre samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, odpady, ekologia i zanieczyszczenia. Obowiązują trzy rodzaje certyfikatów, oceniające różne elementy związane z budynkiem. Pierwszy (Asset) charakteryzuje nieruchomość, jej efektywność energetyczną, zastosowane materiały, warunki związane ze środowiskiem wewnętrznym, lokalizację, transport czy ekologię. Z kolei drugi rodzaj (Building Management) ocenia zarządzanie budynkiem, relacje z najemcami, monitorowanie zużycia mediów, gospodarkę odpadami, natomiast trzeci (Organisational) określa jak najemcy zarządzają swoją działalnością w budynku.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz