Aluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoTorus logoINTER-BUD logoEcho Investment logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKontor logoLC Corp S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoArchicom logoBusiness House logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGTV Lighting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoTétris Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoPodium Investment logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska rozpocznie realizację kolejnego projektu we Wrocławiu

Spółka należąca do firmy Skanska – Linarite Company – wygrała przetarg dotyczący zakupu działki znajdującej się między ulicami św. Wita i św. Katarzyny we Wrocławiu. Według planów, powstanie na niej kolejna inwestycja biurowa.

Spółka należąca do firmy Skanska – Linarite Company – wygrała przetarg dotyczący zakupu działki o powierzchni 2,8 tys. mkw. znajdującej się między ulicami św. Wita i św. Katarzyny we Wrocławiu. Według planów, powstanie na niej kolejna inwestycja biurowa. Termin rozpoczęcia projektu nie jest jeszcze znany. Nasza oferta została wybrana w procesie przetargowym i dlatego w najbliższym czasie będziemy mogli rozpocząć prace projektowe nad inwestycją, która powstanie w tym miejscu. Jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o szczegółach i terminie rozpoczęcia budowy – tłumaczy Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Nabycie działki między ulicami św. Wita i św. Katarzyny wpisuje się w strategię firmy Skanska. Jesteśmy obecni na wrocławskim rynku biurowym z kilkoma ważnymi dla miasta projektami i wciąż poszukujemy działek w najlepszych lokalizacjach, a taką niewątpliwie jest obszar ul. św. Katarzyny – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Wrocław jest bardzo istotnym miastem z punktu widzenia działalności firmy w Polsce. Świadczy o tym to, iż na terenie miasta Skanska zrealizowała najwięcej inwestycji biurowych na rynkach regionalnych w kraju. Swoją konkurencyjność Wrocław buduje przede wszystkim w oparciu o innowacyjność i wykwalifikowany kapitał ludzki. To miasto otwarte na inwestycje, z ogromnym kapitałem w postaci kreatywnych i wykształconych mieszkańców. We Wrocławiu jest już 130 000 studentów i ta liczba rośnie z roku na rok. Nic więc dziwnego, że miasto jest drugim, zaraz po Krakowie, największym ośrodkiem dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Firmy dostrzegają potencjał miasta i chcą prowadzić tutaj biznes, a my dostarczamy im nowoczesne biura, w których mogą się rozwijać – podsumowuje dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Obecnie firma skupia się na realizacji projektu Green 2Day powstającego przy ul. Szczytnickiej 11. Zakończenie budowy tego projektu zaplanowano na IV kw. 2017 r.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra