Tętnowski Development Sp. z o.o. logoCHB14 logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoLobos Nieruchomości logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoPartner Capital Group logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoSchüco International Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoSpectra Development logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCity Space logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoDorbud S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoEcho Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTorus logoOmnitech Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoOnyx Business Point logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Asseco Data Systems stawia na Gdynię

W piątek została otworzona główna siedziba Asseco Data Systems w Gdyni. Pomimo tego, iż spółka dopiero stratuje ze swoją działalnością operacyjną, to już może ubiegać się o miano jednej z największych rodzimych firm IT.

W piątek została otworzona główna siedziba Asseco Data Systems (ADS) w Gdyni, firmy, która powstała na bazie wiedzy i doświadczenia sześciu podmiotów z Grupy Asseco – DH-Soft, CK Zeto Łódź, Combidata Poland, Z.U.I Otago, PI Zeto Bydgoszcz oraz Unizeto Technologies. Pomimo tego, iż spółka dopiero stratuje ze swoją działalnością operacyjną, to już może ubiegać się o miano jednej z największych rodzimych firm IT.

Gdynia jest miastem nowoczesnym i atrakcyjnym dla biznesu. Codziennie doświadczamy tego, bo zespoły Asseco Poland pracują tutaj od lat. Cieszę się, że właśnie stąd będziemy rozwijać Asseco Data Systems, naszą najmłodszą spółkę na polskim rynku – powiedział Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland.

W ramach jednej firmy skupiliśmy unikatowe kompetencje ekspertów i specjalistów. Obecnie zatrudniamy prawie 700 osób, z czego w Gdyni 65. Do wakacji planujemy mieć łącznie ponad 1000 osób we wszystkich 10 lokalizacjach. Czerpanie z tego potencjału pozwoli nam być wiarygodnym partnerem w tworzeniu, rozwijaniu i utrzymaniu systemów informatycznych oraz infrastruktury IT – powiedział Andrzej Dopierała, prezes Asseco Data Systems SA. Z takim zatrudnieniem i przychodami na poziomie 400 mln zł możemy śmiało pretendować do miana jednej z czołowych firm IT w Polsce – dodał.

ADS jest dostawcą produktów i usług IT, jak również rozwiązań infrastruktury teleinformatycznej. Jednymi z kluczowych klientów dla firmy są przedsiębiorstwa oraz instytucje administracji publicznej i samorządowej na rynku lokalnym, dlatego też poza Gdynią spółka posiada oddziały w 9 innych lokalizacjach.

Przy okazji tegorocznych obchodów jubileuszu 90-urodzin miasta, powtarzamy często, że Gdynia jest tradycyjnie nowoczesna. Myśląc o przyszłości nie zapominamy o wspaniałej historii. W latach dwudziestych ubiegłego wieku przybywali tu ludzie odważni, przedsiębiorczy, gotowi rzucić się w wir zmian, by budować nowoczesne miasto i port. Po ponad dziewięciu dekadach z dumą przyznaję, że Gdynia nadal jest atrakcyjna dla biznesu, że powstają tu kolejne miejsca pracy dla wybitnych fachowców, a takie firmy jak Asseco – działające w mieście od lat na różnych płaszczyznach – stale się rozwijają – podkreśla prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra