Agrobex Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTERBIURO logoOnyx Business Point logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoPRO-INVEST S.A. logoAluprof S.A. logoOmnitech Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoTétris Poland logoArchicom logoNowy Styl Group logoHAVRE Sp. z o.o. logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCHB14 logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Office logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoGhelamco Poland logoOlivia Business Centre logoTorus logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Asseco Data Systems stawia na Gdynię

W piątek została otworzona główna siedziba Asseco Data Systems w Gdyni. Pomimo tego, iż spółka dopiero stratuje ze swoją działalnością operacyjną, to już może ubiegać się o miano jednej z największych rodzimych firm IT.

W piątek została otworzona główna siedziba Asseco Data Systems (ADS) w Gdyni, firmy, która powstała na bazie wiedzy i doświadczenia sześciu podmiotów z Grupy Asseco – DH-Soft, CK Zeto Łódź, Combidata Poland, Z.U.I Otago, PI Zeto Bydgoszcz oraz Unizeto Technologies. Pomimo tego, iż spółka dopiero stratuje ze swoją działalnością operacyjną, to już może ubiegać się o miano jednej z największych rodzimych firm IT.

Gdynia jest miastem nowoczesnym i atrakcyjnym dla biznesu. Codziennie doświadczamy tego, bo zespoły Asseco Poland pracują tutaj od lat. Cieszę się, że właśnie stąd będziemy rozwijać Asseco Data Systems, naszą najmłodszą spółkę na polskim rynku – powiedział Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland.

W ramach jednej firmy skupiliśmy unikatowe kompetencje ekspertów i specjalistów. Obecnie zatrudniamy prawie 700 osób, z czego w Gdyni 65. Do wakacji planujemy mieć łącznie ponad 1000 osób we wszystkich 10 lokalizacjach. Czerpanie z tego potencjału pozwoli nam być wiarygodnym partnerem w tworzeniu, rozwijaniu i utrzymaniu systemów informatycznych oraz infrastruktury IT – powiedział Andrzej Dopierała, prezes Asseco Data Systems SA. Z takim zatrudnieniem i przychodami na poziomie 400 mln zł możemy śmiało pretendować do miana jednej z czołowych firm IT w Polsce – dodał.

ADS jest dostawcą produktów i usług IT, jak również rozwiązań infrastruktury teleinformatycznej. Jednymi z kluczowych klientów dla firmy są przedsiębiorstwa oraz instytucje administracji publicznej i samorządowej na rynku lokalnym, dlatego też poza Gdynią spółka posiada oddziały w 9 innych lokalizacjach.

Przy okazji tegorocznych obchodów jubileuszu 90-urodzin miasta, powtarzamy często, że Gdynia jest tradycyjnie nowoczesna. Myśląc o przyszłości nie zapominamy o wspaniałej historii. W latach dwudziestych ubiegłego wieku przybywali tu ludzie odważni, przedsiębiorczy, gotowi rzucić się w wir zmian, by budować nowoczesne miasto i port. Po ponad dziewięciu dekadach z dumą przyznaję, że Gdynia nadal jest atrakcyjna dla biznesu, że powstają tu kolejne miejsca pracy dla wybitnych fachowców, a takie firmy jak Asseco – działające w mieście od lat na różnych płaszczyznach – stale się rozwijają – podkreśla prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra