Assa Abloy

Powstanie nowy biurowiec w Warszawie?

Do UOKiK wpłynął wniosek od firm Eiffage Polska Nieruchomości oraz Avestus Real Estate dotyczący utworzenia wspólnej spółki, która zajmie się m.in. budową projektu biurowego.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek od firm Eiffage Polska Nieruchomości oraz Avestus Real Estate dotyczący utworzenia wspólnej spółki pod nazwą Quadrat Postępu sp. z o.o., która zajmie się budową projektu biurowego o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 21 000 mkw. na terenie Warszawy.

 

Koncentracja zostanie dokonana w oparciu o istniejącego przedsiębiorcę, spółkę pod firmą Quadrat Postępu sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, której jedynym udziałowcem jest aktualnie Eiffage Polska Nieruchomości sp. z o.o. – czytamy w komunikacie zamieszonym na stronie UOKiK.

 

Oprócz samej budowy projektu biurowego, firma Quadrat Postępu zajmie się również jego komercjalizacją, zarządzaniem, a docelowo także sprzedażą powstałego budynku.

 

Spółka Eiffage Polska Nieruchomości należy do grupy kapitałowej Eiffage, której główny przedmiot działalności stanowi generalne wykonawstwo obiektów.

 

Avestus Real Estate wchodzi w skład grupy kapitałowej Avestus, prowadzącej działalność inwestycyjną i deweloperską, a także zajmującą się doradztwem w procesach deweloperskich. Firma świadczy usługi z sektora nieruchomości dla Avestus Capital Partners, międzynarodowego inwestora, który lokuje swój kapitał w nieruchomości. Avestus Real Estate zrealizował takie projekty biurowe jak, m.in. warszawski International Business Centre, Warsaw Financial Centre czy budynek F w kompleksie Wiśniowy Business Park. Obecnie jest deweloperem kompleksu Enterprise Park powstającego w Krakowie. Spółka posiada biura w Czechach, Polsce, Chorwacji, Rumunii oraz na Węgrzech i Słowacji.
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz