bcb wrzesień 2020

Wielka Brytania mówi nie UE

Według oficjalnych wyników referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, które odbyło się 23 czerwca, niemal 52 proc. Brytyjczyków opowiedziało się za opuszczeniem Wspólnoty.

Według oficjalnych wyników referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, które odbyło się w dniu wczorajszym (23 czerwca), niemal 51,9 proc. Brytyjczyków (17,4 mln) opowiedziało się za opuszczeniem Wspólnoty, a 48,1 proc. (16,1 proc.) głosowało za pozostaniem. Oznacza to, iż Unię Europejską czeka historyczna chwila – po raz pierwszy od Wspólnoty odłączy się jeden z jej członków.

 

Choć znamy już decyzję wyborców, niewątpliwie czeka nas okres dalszej niepewności. Przedsiębiorstwa, rynki finansowe i klasa polityczna w Wielkiej Brytanii, Europie i na całym świecie będą musiały odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Decyzja ta wywrze oczywiście wpływ nie tylko na sytuację w Wielkiej Brytanii, trzecim co do liczby ludności kraju Unii Europejskiej. Stoimy w obliczu bezprecedensowych zmian, do których będą musiały dostosować się wszystkie rynki i sektory naszej branży. Jedno jest pewne: w każdych okolicznościach są także szanse. Przekonamy się o tym w nadchodzących tygodniach i miesiącach – komentuje John Forrester, Dyrektor Generalny Cushman & Wakefield w regionie EMEA.

 

Poniżej przedstawiamy wyniki referendum w poszczególnych regionach:

  • Anglia – za odejściem głosowało 53,4 proc., przeciw 46,6 proc.
  • Irlandia Północna – za 44,2 proc., przeciw 55,8 proc.
  • Szkocja – za 38 proc., przeciw 62 proc.
  • Walia – za 52,5 proc., przeciw 47,5 proc. 
     

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz