Business House logoUNIMOR Development S.A. logoLC Corp S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoKontor logoOlivia Business Centre logoGTV Lighting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPodium Investment logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoEcho Investment logoCOTEX Office Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoNowy Styl Group logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoForbo Flooring Systems Polska logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska rozpoczyna budowę kolejnego biurowca w Warszawie

Kompleks Spark
Kompleks biurowy Spark - wizualizacja
Inwestycja zostanie zrealizowana na rogu ulic Okopowej i Towarowej, na tzw. Serku Wolskim.

Firma Skanska poinformowała, że rozpoczyna realizację I etapu kompleksu biurowego Spark w Warszawie. Inwestycja powstanie na tzw. Serku Wolskim, czyli działce położonej u zbiegu ulic Okopowej i Towarowej. Kompleks będzie składał się z 3 budynków, w tym 130-metrowej wieży i dostarczy na stołeczny rynek ponad 70 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, z czego 12 300 mkw. zlokalizowane będzie w I etapie, który zostanie oddany do użytku na początku 2018 r. Budynek zrealizowany w ramach pierwszej fazy prac będzie składał się z 9 kondygnacji naziemnych.

 

W ramach inwestycji firma Skanska stworzy również ogólnodostępny plac, strefę pracy na świeżym powietrzu oraz amfiteatr. Co ciekawe, na specjalnym tarasie obiektu wchodzącego w skład I etapu znajdą się ule. Już na etapie projektowania poświęciliśmy dużo uwagi, aby projekt Spark powstał w sposób odpowiedzialny społecznie. Chcemy zrobić krok dalej, niż do tej pory i z jednej strony stworzyć dobre miejsce do rozwoju biznesu, które będzie wyzwalać pozytywne emocje, a z drugiej służące mieszkańcom Woli oraz całemu miastu. Zapewnimy przestrzeń do pracy i odpoczynku, zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dzięki połączeniu wiedzy partnerskich fundacji i naszego zespołu projektowego, udało nam się odpowiednio wcześnie skonsultować planowaną przestrzeń i dostosować ją do potrzeb mieszkańców i osób niepełnosprawnych. Spark będzie przestrzenią biurową, która, mamy nadzieję, stanie się nową wizytówką tej części Warszawy – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

 

Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia projektowa Kuryłowicz & Associates.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra