INTERBIURO logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoGTV Lighting logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArchicom logoNowy Styl Group logoSchüco International Polska logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoBusiness House logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAgrobex Sp. z o.o. logoEcho Investment logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoOnyx Business Point logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoKwiaty dla biura logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoCHB14 logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoLC Corp S.A. logoPartner Capital Group logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Skanska rozpoczyna budowę kolejnego biurowca w Warszawie

Kompleks Spark
Kompleks biurowy Spark - wizualizacja
Inwestycja zostanie zrealizowana na rogu ulic Okopowej i Towarowej, na tzw. Serku Wolskim.

Firma Skanska poinformowała, że rozpoczyna realizację I etapu kompleksu biurowego Spark w Warszawie. Inwestycja powstanie na tzw. Serku Wolskim, czyli działce położonej u zbiegu ulic Okopowej i Towarowej. Kompleks będzie składał się z 3 budynków, w tym 130-metrowej wieży i dostarczy na stołeczny rynek ponad 70 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, z czego 12 300 mkw. zlokalizowane będzie w I etapie, który zostanie oddany do użytku na początku 2018 r. Budynek zrealizowany w ramach pierwszej fazy prac będzie składał się z 9 kondygnacji naziemnych.

 

W ramach inwestycji firma Skanska stworzy również ogólnodostępny plac, strefę pracy na świeżym powietrzu oraz amfiteatr. Co ciekawe, na specjalnym tarasie obiektu wchodzącego w skład I etapu znajdą się ule. Już na etapie projektowania poświęciliśmy dużo uwagi, aby projekt Spark powstał w sposób odpowiedzialny społecznie. Chcemy zrobić krok dalej, niż do tej pory i z jednej strony stworzyć dobre miejsce do rozwoju biznesu, które będzie wyzwalać pozytywne emocje, a z drugiej służące mieszkańcom Woli oraz całemu miastu. Zapewnimy przestrzeń do pracy i odpoczynku, zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dzięki połączeniu wiedzy partnerskich fundacji i naszego zespołu projektowego, udało nam się odpowiednio wcześnie skonsultować planowaną przestrzeń i dostosować ją do potrzeb mieszkańców i osób niepełnosprawnych. Spark będzie przestrzenią biurową, która, mamy nadzieję, stanie się nową wizytówką tej części Warszawy – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

 

Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia projektowa Kuryłowicz & Associates.

 

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra