Centrum Techniki Okrętowej S.A. logoKart Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoKwiaty dla biura logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoWOMAK HOLDING logoEcho Investment logoBusiness House logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoTorus logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoCOTEX Office Centre logoPRO-INVEST S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoLobos Nieruchomości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoHexagon logoINTERBIURO logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoFYI Commercial Consulting logoTriGranit Corporation logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoAluprof S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCHB14 logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoDorbud S.A. logoNowy Styl Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoSawig Invest Group logoBREMA Sp. z.o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoSchüco International Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Skanska rozpoczyna budowę kolejnego biurowca w Warszawie

Kompleks Spark
Kompleks biurowy Spark - wizualizacja
Inwestycja zostanie zrealizowana na rogu ulic Okopowej i Towarowej, na tzw. Serku Wolskim.

Firma Skanska poinformowała, że rozpoczyna realizację I etapu kompleksu biurowego Spark w Warszawie. Inwestycja powstanie na tzw. Serku Wolskim, czyli działce położonej u zbiegu ulic Okopowej i Towarowej. Kompleks będzie składał się z 3 budynków, w tym 130-metrowej wieży i dostarczy na stołeczny rynek ponad 70 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, z czego 12 300 mkw. zlokalizowane będzie w I etapie, który zostanie oddany do użytku na początku 2018 r. Budynek zrealizowany w ramach pierwszej fazy prac będzie składał się z 9 kondygnacji naziemnych.

 

W ramach inwestycji firma Skanska stworzy również ogólnodostępny plac, strefę pracy na świeżym powietrzu oraz amfiteatr. Co ciekawe, na specjalnym tarasie obiektu wchodzącego w skład I etapu znajdą się ule. Już na etapie projektowania poświęciliśmy dużo uwagi, aby projekt Spark powstał w sposób odpowiedzialny społecznie. Chcemy zrobić krok dalej, niż do tej pory i z jednej strony stworzyć dobre miejsce do rozwoju biznesu, które będzie wyzwalać pozytywne emocje, a z drugiej służące mieszkańcom Woli oraz całemu miastu. Zapewnimy przestrzeń do pracy i odpoczynku, zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynków. Dzięki połączeniu wiedzy partnerskich fundacji i naszego zespołu projektowego, udało nam się odpowiednio wcześnie skonsultować planowaną przestrzeń i dostosować ją do potrzeb mieszkańców i osób niepełnosprawnych. Spark będzie przestrzenią biurową, która, mamy nadzieję, stanie się nową wizytówką tej części Warszawy – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

 

Projekt architektoniczny kompleksu przygotowała pracownia projektowa Kuryłowicz & Associates.

 

Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra