CHB14 logoHAVRE Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArchicom logoOmnitech Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoHexagon logoSchüco International Polska logoEcophon Saint-Gobain logoEcho Investment logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoWOMAK HOLDING logoPartner Capital Group logoCOTEX Office Centre logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoBusiness House logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoKwiaty dla biura logoFYI Commercial Consulting logoPRO-INVEST S.A. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTriGranit Corporation logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoSawig Invest Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBREMA Sp. z.o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDorbud S.A. logoNowy Styl Group logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLobos Nieruchomości logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Na rzecz ekologii

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego nawiązało współpracę z Miastem Stołecznym Warszawą na rzecz poprawy efektywności energetycznej w budynkach.

W ramach programu Building Efficiency Accelerator (BEA) Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego oraz green building councils w Kolumbii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Republice Południowej Afryki będą współpracowały z władzami w Warszawie, Bogocie, Dubaju i Tshwane. Celem tego publiczno-prywatnego partnerstwa miast, organizacji i firm jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach. Program BEA stanowi jeden z sześciu akceleratorów działających z inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ w ramach Sustainable Energy for ALL (SE4All). Miasta wraz z lokalnymi green building councils zajmą się opracowaniem planów działań dążących do poprawy efektywności energetycznej na poziomie miasta.

Miasta i ich budynki odpowiedzialne są za około 75 proc. globalnego zużycia energii, co sprawia, że są kluczowymi elementami w walce ze zmianami klimatycznymi. W miastach tkwi ogromny potencjał znaczącego obniżenia zużycia energii; zwłaszcza przeprowadzenie tego procesu w budynkach daje najbardziej wymierne korzyści. Dzięki współpracy z miastami, nasze green building councils pomogą w jego realizacji - zauważa Terri Wills, dyrektor Zarządzający World Green Building Council.

Energia, która zużywana jest w budynkach odpowiada za połowę emisji  CO2 w miastach. Obecnie znaczna część populacji mieszka w większych aglomeracjach, stąd w walce o dobro środowiska ważna jest redukcja zużycia energii w budynkach.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową typu non-profit mającą na celu wspieranie sektora budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra