Torus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGTV Lighting logoKwiaty dla biura logoTétris Poland logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBusiness House logoAluprof S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKart Sp. z o.o. logoCity Space logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoVantage Development S.A. logoSpectra Development logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Na rzecz ekologii

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego nawiązało współpracę z Miastem Stołecznym Warszawą na rzecz poprawy efektywności energetycznej w budynkach.

W ramach programu Building Efficiency Accelerator (BEA) Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego oraz green building councils w Kolumbii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Republice Południowej Afryki będą współpracowały z władzami w Warszawie, Bogocie, Dubaju i Tshwane. Celem tego publiczno-prywatnego partnerstwa miast, organizacji i firm jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach. Program BEA stanowi jeden z sześciu akceleratorów działających z inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ w ramach Sustainable Energy for ALL (SE4All). Miasta wraz z lokalnymi green building councils zajmą się opracowaniem planów działań dążących do poprawy efektywności energetycznej na poziomie miasta.

Miasta i ich budynki odpowiedzialne są za około 75 proc. globalnego zużycia energii, co sprawia, że są kluczowymi elementami w walce ze zmianami klimatycznymi. W miastach tkwi ogromny potencjał znaczącego obniżenia zużycia energii; zwłaszcza przeprowadzenie tego procesu w budynkach daje najbardziej wymierne korzyści. Dzięki współpracy z miastami, nasze green building councils pomogą w jego realizacji - zauważa Terri Wills, dyrektor Zarządzający World Green Building Council.

Energia, która zużywana jest w budynkach odpowiada za połowę emisji  CO2 w miastach. Obecnie znaczna część populacji mieszka w większych aglomeracjach, stąd w walce o dobro środowiska ważna jest redukcja zużycia energii w budynkach.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową typu non-profit mającą na celu wspieranie sektora budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra