Aluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSpectra Development logoOmnitech Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoLC Corp S.A. logoGhelamco Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoLobos Nieruchomości logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCHB14 logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCOTEX Office Centre logoGTV Lighting logoPorto Office B Sp. z o.o. logoKart Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoEcho Investment logoKwiaty dla biura logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoOnyx Business Point logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoTorus logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArchicom logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Na rzecz ekologii

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego nawiązało współpracę z Miastem Stołecznym Warszawą na rzecz poprawy efektywności energetycznej w budynkach.

W ramach programu Building Efficiency Accelerator (BEA) Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego oraz green building councils w Kolumbii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Republice Południowej Afryki będą współpracowały z władzami w Warszawie, Bogocie, Dubaju i Tshwane. Celem tego publiczno-prywatnego partnerstwa miast, organizacji i firm jest poprawa efektywności energetycznej w budynkach. Program BEA stanowi jeden z sześciu akceleratorów działających z inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ w ramach Sustainable Energy for ALL (SE4All). Miasta wraz z lokalnymi green building councils zajmą się opracowaniem planów działań dążących do poprawy efektywności energetycznej na poziomie miasta.

Miasta i ich budynki odpowiedzialne są za około 75 proc. globalnego zużycia energii, co sprawia, że są kluczowymi elementami w walce ze zmianami klimatycznymi. W miastach tkwi ogromny potencjał znaczącego obniżenia zużycia energii; zwłaszcza przeprowadzenie tego procesu w budynkach daje najbardziej wymierne korzyści. Dzięki współpracy z miastami, nasze green building councils pomogą w jego realizacji - zauważa Terri Wills, dyrektor Zarządzający World Green Building Council.

Energia, która zużywana jest w budynkach odpowiada za połowę emisji  CO2 w miastach. Obecnie znaczna część populacji mieszka w większych aglomeracjach, stąd w walce o dobro środowiska ważna jest redukcja zużycia energii w budynkach.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC – Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową typu non-profit mającą na celu wspieranie sektora budownictwa w Polsce, poprzez promowanie i wdrażanie zasady potrójnej odpowiedzialności: środowiskowej, socjalnej i ekonomicznej

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra