Forbo Flooring Systems Polska logoOlivia Business Centre logoKart Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTorus logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPodium Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoRIS Kotes logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logoCity Space logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTétris Poland logoSpectra Development logoVantage Development S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoKwiaty dla biura logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFYI Commercial Consulting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

"Uśmiech" na poniedziałek

Wizualizacja instalacji "The Smile"
Wnętrze instalacji "The Smile"- wizualizacja
Rozpoczynając tydzień warto pamiętać o uśmiechu. Prezentujemy atrakcję tegorocznej edycji London Design Festival, którą jest właśnie instalacja „The Smile”.

Od 17 września do 12 października br. na terenie Rootstein Hopkins Parade Ground w Chelsea College of Arts będzie można podziwiać drewnianą konstrukcję zatytułowaną „The Smile” („Uśmiech”). Jej autorką jest Alison Brooks. We współpracę przy projekcie zaangażowana jest firma Arup oraz Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC).

 

Projekty przedstawiane w ramach ekspozycji stanowią jeden z kluczowych punktów programu London Design Festival. Są one zawsze prezentowane w miejscach ogólnie dostępnych, a ich skala sprawia, że przyciągają liczną publiczność – powiedział Ben Evans, dyrektor London Design Festival.

 

Konstrukcja ma wymiary 3,5 x 4,5 x 34 metry i jest wykonana z paneli z klejonego warstwowo drewna liściastego.  Kształt „The Smile” to wygięta, prostokątna w przekroju forma. Jest ona pusta w środku, a jej wnętrze będzie udostępnione dla zwiedzających.

 

Wszystkie ściany wewnątrz "The Smile" zostaną wykonane z jednakowych, pięknych paneli tulipanowca amerykańskiego. Pozwoli to na zmysłowe doświadczenie pełne koloru, tekstury, zapachu i dźwięku. Dwa otwarte końce instalacji rozświetlą jej wnętrze, jednocześnie pełniąc funkcję balkonów z widokiem na otaczające miasto – opisuje swoje dzieło Alison Brooks.

 

Architekci zastosowali perforacje, która umożliwi ujście sił naprężania i ściskania oddziałujących w płytach z klejonego warstwowo drewna liściastego (CLT). Perforacje wykonane zostały także wzdłuż ścian, tak by mogło przez nie wpadać światło słoneczne tworząc na podłodze różne wzory. W nocy wnętrze instalacji będzie podświetlane pasmami świetlnymi.

 

"The Smile" to najtrudniejsza konstrukcja, jaką kiedykolwiek zbudowano z drewna klejonego warstwowo, w każdym aspekcie wykorzystująca absolutnie maksymalne możliwości tego naturalnego materiału. Znakomicie oddaje prawdziwy potencjał i spektrum możliwych zastosowań amerykańskiego drewna liściastego w budownictwie – stwierdził Andrew Lawrence, dyrektor firmy Arup.

 

London Design Festival to wydarzenie poświęcone projektowaniu i wzronictwu. Organizowany jest od 2003 r., i stanowi obecnie jeden z największych festiwali poświęconych designowi na świecie. W tym roku odbywa się on w dniach 17-25 września, a w jego programie znajduje się ponad 400 wydarzeń i instalacji.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra