Archicom logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKart Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEcophon Saint-Gobain logoSchüco International Polska logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoBusiness House logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoEcho Investment logoWOMAK HOLDING logoHexagon logoSawig Invest Group logoTorus logoDorbud S.A. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoALLCON INVESTMENT logoNowy Styl Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoOmnitech Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoLobos Nieruchomości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoCity Space logoKwiaty dla biura logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCHB14 logoAgrobex Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoUNIMOR Development S.A. logoBREMA Sp. z.o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoTriGranit Corporation logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPRO-INVEST S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Łódź dołącza do liderów

(fot. pixabay.com)
(fot. pixabay.com)
Łódź znalazła się wśród liderów zatrudnienia w centrach usług dla biznesu (BSS, Business Services Sector). Zajmuje ona 6. miejsce, zaraz za Krakowem, Warszawą, Wrocławiem, Katowicami i Trójmiastem.

W Łodzi w 56 placówkach pracuje niemal 14,5 tys. wykwalifikowanych osób. Dzięki temu miasto to znajduje się na 6 pozycji w kraju pod względem zatrudnienia w centrach usług dla biznesu - wynika z raportu „BSS in Poland" przygotowanego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

 

BSS stanowi obecnie jeden z najszybciej rozwijających się i generujących najwięcej miejsc pracy obszarów polskiej gospodarki. W 27 miastach Polski znajduje się 852 ośrodków tego typu, w których pracuje obecnie 193 tysiące osób. Liczbą centrów BSS przekraczającą 10 podmiotów może pochwalić się 14 lokalizacji w Polsce (Łódź jest jedną z nich).

 

Łódź znajduje się w czołówce lokalizacji z największymi w Polsce centrami BSS. W łódzkich firmach średnie zatrudnienie w tym sektorze wynosi 259 osób. W tym mieście znajdują się dwa wielkie centra BSS, które zatrudniają ponad 1000 osób. Wśród 852 centrów BSS w Polsce można wyróżnić 268 spółek z kapitałem polskim. Na kolejnych miejscach znaleźli się inwestorzy z USA, Niemiec czy Wielkiej Brytanii.

 

Przy wyborze lokalizacji atut dla inwestorów z sektora BSS stanowi dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Pod tym względem Polska należy do najatrakcyjniejszych rynków Europy Środkowo-Wschodniej, ponieważ w kraju działa 415 uczelni wyższych. Łódź również stawia na rozwój młodych kadr. Zaplecze akademickie liczy tu ponad 80 tys., a co roku w mieście przybywa 20 tys. absolwentów. Sektor BSS docenia także lokalizację Łodzi. Do pozostałych atutów miasta zaliczane są m.in. infrastruktura IT, oferta powierzchni biurowej czy współpraca z lokalnymi władzami. 

 

Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra