Assa Abloy

Wiedza i innowacyjność ważna w branży

Wykonawcy liczą na wzrost popytu (fot. Warsaw Build)
Wykonawcy liczą na wzrost popytu (fot. Warsaw Build)
Podstawą prywatnych zleceń w branży budowlanej staje się wiedza i innowacyjność. Natomiast kontrakty sektora publicznego ciągle oparte są głównie na cenie.

Prognozy wobec polskiej branży budowlanej są różne. Według szacunków Building Radar, do 2020 r. sektor ten może w Polsce wzrosnąć o ponad 10 proc. Dzięki temu może on osiągnąć dynamikę rozwoju na równi z Portugalią. Z drugiej strony, początek 2016 r. przyniósł pogorszenie koniunktury, na które zareagowali inwestorzy giełdowi. Po ponad 30 proc. wzroście notowań subindeksu WIG – Budownictwo w 2015 r, w pierwszej połowie br. wycena giełdowych spółek budowlanych spadła o ok. 13 proc. Losy branży stoją pod znakiem zapytania, również ze względu na okres przejściowy, między wygaśnięciem starej i rozpoczęciem nowej puli środków UE. Do pogłębienia dumpingu cenowego może doprowadzić walka o przetrwanie niektórych podmiotów. Pamiętajmy jednak, że na cenie opierają się przede wszystkim publiczne zlecenia. W prywatnym sektorze coraz większe znaczenie ma know-how wykonawcy oraz niestandardowe podejście przy realizacji każdego projektu – podkreśla Jan Hertmantowski, organizator międzynarodowych targów i spotkań branży instalacyjno-grzewczej Aquatherm Warsaw.

 

We współczesnych inwestycjach, ważną rolę odgrywa innowacyjność wykonawcy oraz niekonwencjonalne podejście. Fachowcy muszą nieustannie podnosić swoje umiejętności, nie tylko kontekście rozwiązań technologicznych lecz także w obszarach biznesowych – podkreśla Jan Hertmanowski. Odpowiedzią na te potrzeby będzie specjalny panel tematyczny, poświęcony zmieniającym się wymaganiom zleceniodawców, podczas listopadowych Targów Aquatherm Warsaw w Warszawie.

 

Odbywające się po raz drugi w Polsce Międzynarodowe Targi Aquatherm Warsaw są profesjonalną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń przedstawicieli branży HVAC z kontrahentami ze świata. Wydarzenie towarzyszy IV. Międzynarodowym Targom Budowlanym i Wnętrzarskim Warsaw Build. W najbliższych latach przetargi budowlane będą wygrywały nie tylko praktyczne rozwiązania, ale też takie, które swoim designem zachwycą i podniosą znacznie wartość zrealizowanych projektów. Przykłady takich rozwiązań pojawią się podczas tegorocznej edycji spotkań Warsaw Build i Aquatherm Warsaw – zapewniają organizatorzy.

 

Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build i Międzynarodowe Targi Aquatherm Warsaw, prowadzone w formule B2B, odbędą się w dniach 16 – 18 listopada br., w EXPO XXI Warszawa. Wstęp na targi, wszystkie panele i warsztaty jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz