Giant

Zasada na krakowskim rynku biurowym

Biurowiec Principio - wizualizacja
W Krakowie przy ul. Armii Krajowej, w miejscu wykreowanym już jako destynacja biznesowa powstaje nowy biurowiec - Principio. Projekt obiektu zaprezentowała należąca do Grupy Zasada spółka Eko-Park S.A. Jaki będzie budynek sąsiadujący z biurowcami GTC?

Principio, czyli Zasada

 

Nowy biurowiec nosi nazwę Principio, czyli z łac. Zasada. Jak zaznacza Tadeusz Konieczny, prezes spółki Eko-Park, która w Grupie Zasada odpowiedzialna jest za realizację projektów deweloperskich: Budynek nosi w nazwie, tak jak wiele spółek z grupy, nazwisko założyciela i właściciela firmy – pana Sobiesława Zasady. Grupa Zasada prowadzi wiele działalności, w tym właśnie deweloperską (skupioną głównie w Krakowie i w Warszawie).

 

Principio to budynek biurowy klasy A, który składa się z dwóch części. Niższa, czyli 4-kondygnacyjna znajduje się od strony ul. Odlewniczej, z kolei wyższa część zlokalizowana jest od strony ul. Armii Krajowej i ma 7-kondygnacji. Całkowita powierzchnia tego budynku to 10 600 mkw. Obiekt oferuje najemcom 97 podziemnych i 60 naziemnych miejsc parkingowych. Generalnym wykonawcą biurowca jest firma RE-Bau.

 

Budynek z pewnością będzie wykonany przy wykorzystaniu najlepszych dostępnych rozwiązań technicznych. Będzie oczywiście recepcja, ochrona całodobowa, monitoring i kontrola dostępu. Warto dodać, że budynek zasilany będzie z dwóch niezależnych źródeł – podkreśla Julie Archambault, starszy negocjator Cushman & Wakefield. Obiekt będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Powstaną także udogodnienia dla rowerzystów, takie jak szatnie, prysznice czy stojaki dla rowerów. 

 

Biurowiec Principo został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Artur Jasiński i Wspólnicy. W portfolio tej pracowni znajduje się wiele znamiennych projektów biurowych, jak np. AXIS przy Rondzie Mogilskim w Krakowie czy Bonarka Office Center. Obiekt Principo będzie wyróżniał się nowoczesną i lekką fasadą oraz reprezentacyjnym wysokim lobby. 

 

Biurowiec usytuowany w otoczeniu biznesowym

 

Do atutów budynku biurowego Principio należy jego lokalizacja. Obiekt znajduje się tuż przy ul. Armii Krajowej, która jest arterią wylotową z Krakowa. Biurowiec usytuowany jest w miejscu, które pozwala na szybki dojazd do centrum miasta, a także do autostrady. Principio od Rynku Głównego w Krakowie oddalony jest bowiem zaledwie o ok. 3 km. 

 

W bliskim otoczeniu Principio znajdują się hotele, a także kampus AGH. Równie ważne jest także sąsiedztwo innych biurowców, które sprawia, że obiekt powstaje w lokalizacji, która została już wykreowana jako biznesowa część miasta. To tu znajdują się takie kompleksy biurowe jak GTC, Grupy Zasada czy BGŻ BNP Paribas.

 

Projekt oferuje doskonałą lokalizację, dobrze skomunikowaną z miastem, w istniejącej destynacji biznesowej, a na dodatek otoczonej zielonymi terenami – zauważa Julie Archambault. Rzeczywiście widok z okna biurowca będzie stwarzał pracownikom obiektu możliwość kontaktu z naturą, a jak wiadomo kontakt z przyrodą potrafi poprawić samopoczucie, pozwala na redukcję stresu i relaks. 

 

Postępy w budowie Principio

 

Oddanie Principio do użytku planowane jest na styczeń 2018 r. Obecnie trwają prace na poziomie drugiej  kondygnacji nadziemnej obiektu. Wykonana została już hala garażowa. Inwestor zabezpieczył także wykop w sposób pozbawiony drgań przy zastosowaniu ścianki bentonitowej. Użycie tej metody pozwoliło na zmniejszenie uciążliwości pierwszego etapu procesu budowlanego zarówno dla środowiska, jak i dla użytkowników sąsiednich obiektów.

 

Biurowiec obecnie jest na etapie komercjalizacji, którą prowadzi firma Cushman & Wakefield. Mamy teraz skomercjalizowane ok 18 proc. powierzchni tzn. 1850 mkw. Na zamknięciu mamy umowę z operatorem fitnesowym który będzie zajmował powierzchnię parteru i pierwszego piętra w części wysokiej – powiedział Tadeusz Konieczny, prezes spółki Eko-Park. 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz