Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Trzecia część „Tiramisu”

Silesia Business Park
Silesia Business Park
Silesia Business Park w Katowicach to kompleks biurowy potocznie zwany „Tiramisu”. Skanska uzyskała właśnie pozwolenie na użytkowanie trzeciego jego budynku. Wraz z rozrastaniem się parku biurowego powiększa się też liczba jego pracowników i to z myślą o nich organizowane są warsztaty integracyjne.

Kompleks Silesia Business Park docelowo będzie składał się z czterech biurowych wież. Jednak już teraz ma on umowy najmu na ponad 23 000 mkw. powierzchni. Budynki te wybudowane są na terenie dawnej huty Baildon. 

 

W ciągu ostatnich 2 lat oddaliśmy najemcom do użytku trzy wieże Silesia Business Park. Zgodnie z przyjętym planem każdy następny etap był uruchamiany wraz z postępem komercjalizacji poprzedniego budynku. Dziś pracuje tu ponad 3100 osób z różnych firm i branż. W miejscu gdzie do niedawna jeszcze nic nie było powstała atrakcyjna przestrzeń, w której swoje operacje prowadzą znane, globalne marki, a po godzinach pracownicy chcą wspólnie kreatywnie spędzać czas – komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland. 


W ciągu ostatnich dwóch lat społeczność pracowników Silesia Business Park wzrosła do ponad 3100 osób. Sposobem na integrację najemców są m.in. warsztaty kulinarne organizowane przez firmę Skanska wraz z BioBazarem. Nasi pracownicy chętnie uczestniczą w dodatkowych działaniach edukacyjnych, jak również włączają się w takie inicjatywy, dzięki którym mogą pomóc innym – mówi Karolina Długosz, CSR Manager, Capgemini Polska.

 

W zeszłym miesiącu pracownicy Silesia Business Park mogli wziąć udział w grze poświęconej eko rozwiązaniom zastosowanym w budynku w ramach tygodnia zielonej edukacji. Z kolei w ramach zdrowego stylu życia we wrześniu Skanska uruchomiła przy budynkach plenerową siłownię dla najemców.

 

Kompleks Silesia Business Park docelowo będzie składał się z czterech bliźniaczych budynków biurowych, a powierzchnia najmu każdego z nich wyniesie 12 000 mkw. Elewacja każdego z budynków składa się z 26 pasów: 13 czarnych, 5 złotych, 8 białych. Dzięki tak charakterystycznej fasadzie kompleks zyskał nieoficjalną nazwę – „tiramisu”. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni Medusa Group, a jego generalnym wykonawcą jest Skanska S.A. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra