Pora na biurowiec w północno-zachodniej części Woli

Biurowiec Vector+ (wizualizacja)
Dziś rusza budowa nowego biurowca w Warszawie. Obiekt Vector+ będzie pierwszym nowoczesnym budynkiem biurowym w północno-zachodniej części Woli.

Inwestycja Vector+ zaoferuje łącznie 13 500 mkw. GLA, z czego powierzchnia handlowo-usługowa stanowi około 1000 m. Obiekt na przyjęcie pierwszych najemców będzie gotowy na początku 2019 r. 

 

Vector+ czekał na swój czas. Budowa biurowca jest skoordynowana z realizacją kluczowych inwestycji infrastrukturalno-transportowych. Trafia w okres dużej popularności Woli, będąc jednocześnie pierwszym tego typu obiektem w północno-zachodnim rejonie dzielnicy. To przewaga, również cenowa, dla bezpośrednio konkurencyjnych wobec siebie wież zlokalizowanych przy Rondzie Daszyńskiego, od którego Vector+ dzielą zaledwie dwie stacje metra. Sądzę, że nasi klienci docenią te atuty. Mimo że dopiero kilka dni temu oznakowaliśmy teren budowy, już spotykamy się z zainteresowaniem potencjalnych najemców – mówi Krzysztof Grucela, prezes zarządu spółki City Level, inwestora obiektu. 

 

Nowy biurowiec powstaje przy skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia z ul. Obozową. Vector+ jest beneficjentem zmian w zakresie infrastruktury i transportu w tej części Woli, do których należą m.in. realizacja stacji linii obwodowej tuż przy biurowcu, remont torowisk tramwajowych na ul. Obozowej, budowa II linii metra czy nowych stacji rowerów miejskich Veturilo. Położenie obiektu zapewnia dobre połączenie z lotniskiem, systemem obwodnic i autostradą. 

 

Za koncepcję i projekt architektoniczny biurowca Vector+ odpowiada biuro JSK Architekci. Vector+ zaprojektowany został jako urbanistyczny akcent i punkt orientacyjny usytuowany u zbiegu Al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej. Świetna lokalizacja przy głównej arterii komunikacyjnej Woli zapewnia budynkowi niepowtarzalną ekspozycję i dużą rozpoznawalność. Budynek składa się z 7-kondygnacyjnej części niższej, która swoimi gabarytami koresponduje z zabudową osiedla przy Parku Moczydło oraz z 15-kondygnacyjnej części wyższej zwróconej ku wysokiej zabudowie biurowej Woli i Śródmieścia. Jest ucieleśnieniem trwającego od dwudziestu pięciu lat procesu  przekształcania się warszawskiej Woli  z dzielnicy wyłącznie mieszkaniowo-przemysłowej w zurbanizowaną wielkomiejską dzielnicę łączącą wiele różnych sposobów zagospodarowania, w tym w szczególności wysoką zabudową biurowo usługową – mówi Mariusz Rutz, współwłaściciel JSK Architekci. 

 

Vector+ najemcom zaoferuje ogólnodostępny taras na łączniku budynków. Inwestor zadbał także o infrastrukturę rowerową. Projektem wnętrz i otoczenia budynku zajęła się pracownia designerska THIS, która wykreowała otwarty plac z przestrzenną rzeźbą podświetlonego wektora oraz z małą architekturą w otoczeniu zieleni.

 

Budowa nowego biurowca potrwa 20 miesięcy. Inwestorem obiektu jest spółka City Level, kapitałowo powiązana z Grupą Profbud. Generalny wykonawca to firma MALBUD1. Za komercjalizację budynku odpowiada Colliers International.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz