PGE Narodowy

Gościnna Olivia Business Centre

Olivia Business Centre - panorama
Olivia Business Centre - panorama
Już jutro Olivia Business Centre będzie gościć europejskich przedstawicieli firm transportowych i logistycznych, a wszystko to pod hasłem „Hosting The World”. Największe w północnej Polsce centrum biznesowe jest bowiem partnerem konferencji Transport Week.

Transport Week to jedna z największych konferencji poświęconych  transportowi i logistyce w Europie Centralnej. Tegoroczna, siódma już edycja odbywać będzie się w Gdańsku w dniach 7-9 marca. Wydarzenie jest poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie przyjaznych środowisku technologii w branży morskiej, portowej oraz logistycznej. W konferencji swój udział zapowiedziało niemal 300 uczestników z wielu krajów świata. Podczas Transport Week spotykają się kluczowi reprezentanci europejskiego sektora transportu, najwięksi branżowi gracze rynkowi, inwestorzy, przedstawiciele władz i eksperci. 


Olivia Business Centre jest partnerem wydarzenia. Największe centrum biznesowe w północnej Polsce będzie 8 marca gościć europejskich przedstawicieli firm transportowych i logistycznych. Tego dnia w Olivia Sky Club odbędzie się uroczystość wręczenia nagród Baltic Trendsetters Club Certificates przyznawanych przez redakcję „Baltic Transport Journal”. Jest to wyróżnienie firm, które poprzez przedsięwzięcia wpływające na branże logistyczną i transportową napędzają rozwój regionu Morza Bałtyckiego.

 

Mamy w Gdańsku największą w basenie Morza Bałtyckiego inwestycję portową, wracamy więc do naszych morskich transportowych korzeni. Bliskość autostrady, zmodernizowane lotnisko, rozbudowywana kolej, wiele uczelni wyższych kształcących wykwalifikowane kadry sprawiają, że Gdańsk staje się istotnym graczem biznesowym tej części Europy, ściągając do siebie topowe firmy i instytucje. Te znajdują swoje miejsce w Olivia Business Centre, centrum, które oferuje im kompleksowe wsparcie w rozwoju biznesu, m.in. dzięki obecności w nim topowych firm HR, IT, finansowych, czy consultingowych – mówi Agnieszka Zglinicka, Dyrektor Projektu w Olivia Business Centre. 

 

Branża transportowo-logistyczna na Bałtyku znajduje się w ciekawej i bardzo złożonej sytuacji. Silna konkurencja pomiędzy sektorami oraz szeroki wachlarz regulacji środowiskowych dotyczących żeglugi na Morzu Bałtyckim wymagają od sektora TSL dynamicznych decyzji pozwalających przystosować się do częstych i nierzadko gwałtownych zmian. Transport Week stanowi platformę do wymiany doświadczeń i informacji, pozwalającą na sprostanie tym wymaganiom. W tym roku spotkania są dedykowane zielonym rozwiązaniom, nowoczesnym technologiom i nowatorskim strategiom rozwoju, innowacyjnej logistyce, a także regulacjom prawnym oraz metodom finansowania bieżących i nowych przedsięwzięć. Jesteśmy dumni, że wspólnie z partnerami wydarzenia możemy kreować przyszłość branży TSL – powiedział Alan Arent, Event Director w Actia Forum, organizującym Transport Week.


Patronatem honorowym wydarzenie objęli m. in. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Minister Gospodarki Morskiej Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz instytucje europejskie, takie jak np. The Baltic Ports Organization (BPO), European Sea Ports Organisation (ESPO) i International Port Community Systems Association (IPCSA).

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz