Kinnarps nowy

Najwyższy w Polsce biurowiec już z kamieniem węgielnym!

fot. HB Reavis
Jak wyglądało wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Varso? Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia!

Kamień węgielny pod budowę Varso został wmurowany 2 marca. W uroczystości na placu budowy oraz wieczornej gali wzięli udział m.in. prezydent Republiki Słowacji Andrej Kiska, ambasador Republiki Słowacji w Polsce Dušan Krištofik, zastępca prezydenta m. st. Warszawy Michał Olszewski, architekci z firm Foster + Partners oraz Hermanowicz Rewski, a także zarząd i pracownicy HB Reavis.

 

Varso to nowa inwestycja HB Reavis powstająca w samym centrum Warszawy, tuż przy Dworcu Centralnym. Wyróżniającą się częścią kompleksu będzie wieżowiec o eleganckiej szklanej elewacji. Ten 53-piętrowy obiekt będzie zwieńczony 80-metrową iglicą. W tym najwyższym w Polsce budynku będą znajdować się przede wszystkim biura. Atrakcją dla osób odwiedzających Varso będzie taras widokowy, położony na wysokości 230 metrów, a także widoki z okien restauracji umiejscowionej na 46. i 47. piętrze budynku. 

 

Z kolei w dwóch niższych budynkach kompleksu na parterach będą znajdować się sklepy i punkty usługowe, restauracje i kawiarnie. Varso będzie stanowić nie tylko nowoczesne centrum biznesowe, ale również dobrze przemyślaną i łatwo dostępną przestrzeń publiczną. Budowa Varso zakończy się w 2020 r.

 

Więcej o Varso: Ruszyła budowa najwyższego budynku w Polsce

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz