Gepard z Bielska-Białej

Logo firmy ALUPROF S.A.
Logo firmy ALUPROF S.A.
Tytuł Geparda Biznesu 2016 otrzymała firma ALUPROF S.A. Tym samym znalazła się ona w gronie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce.

Od marca 2014 do marca 2016 r. dynamika wartości rynkowej ALUPROF S.A. wyniosła 130 proc. Tytuł Geparda Biznesu 2016 jest dla nas ogromną radością, ale także potwierdzeniem konsekwentnej strategii firmy, zwiększania rok rocznie wolumenu produkcji i wdrażania coraz to nowocześniejszych rozwiązań – mówi Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF S.A. Co więcej, nagroda zapewniła także wyróżnienie Bielsku-Białej, które zdobyło tytuł Miasta Przyjaznego Firmom 2017

 

Ranking został zrealizowany przez Instytut Europejskiego Biznesu, który jest wydawcą magazynu przedsiębiorców „Europejska Firma”. W tegorocznej, jedenastej już edycji plebiscytu, spośród 40 000 polskich przedsiębiorstw tytuł Geparda Biznesu 2016 uzyskało 4431 firm. Do analizy zostały wybrane te podmioty, które w latach 2013-2014 miały ponad pół miliona złotych przychodów netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Instytut Europejskiego Biznesu policzył ich wartość rynkową na koniec marca 2014 roku i na koniec marca 2016 roku przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz zmiany wartości rynkowej. 

 

W analizowanym okresie firma ALUPROF zrealizowała wiele kontraktów na dostawę systemów do prestiżowych obiektów w Polsce m.in. Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie czy biurowców Karolkowa Business Park w Warszawie, jak również prężnie rozwijała się na rynkach zagranicznych. 
 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz