Kinnarps 01.06-30.06

Nowy biurowiec w Gdyni

Nowy biurowiec w kompleksie Sportowa Centrum - wizualizacja
Nowy biurowiec w kompleksie Sportowa Centrum - wizualizacja
Gdyński kompleks Sportowa Centrum powiększy się o kolejny biurowiec. Spółka SANIPOR na generalnego wykonawcę nowego budynku wybrała firmę ALLCON Budownictwo.

W ramach zaplanowanej rozbudowy zespołu biurowego Sportowa Centrum w Gdyni zrealizowany zostanie 8-kondygnacyjny budynek. Będzie to obiekt o powierzchni użytkowej 3522 mkw. i kubaturze 35 549 mkw. Na początku marca rozpoczęły się prace budowlane. Obecnie trwa rozbiórka parterowego obiektu, znajdującego się w lokalizacji wybranej na nowy biurowiec. Od stycznia trwają prace projektowo-formalne. Za wykonanie projektu konstrukcji oraz uzyskanie pozwolenia na budowę także odpowiedzialny jest generalny wykonawca. Zakończenie realizacji inwestycji jest zaplanowane na koniec I kw. 2018 r.

 

Budowę w tej lokalizacji pierwszego biurowca dla spółki SANIPOR zakończyliśmy w 2010 r. Obecny kontrakt na rozbudowę kompleksu Sportowa Centrum udowadnia, że wysoka jakość realizacji sprzed lat otwiera drogę do ponownej współpracy z tym samym inwestorem przy jego nowych projektach. Jestem przekonany, że tą realizacją umocnimy naszą silną pozycję generalnego wykonawcy pomorskich nieruchomości biurowych – mówi Mariusz Białek, Prezes Zarządu w ALLCON Budownictwo.

 

Generalne wykonawstwo biurowców to obok budownictwa mieszkaniowego, hotelowego i przemysłowego główny filar działalności ALLCON Budownictwo. W portfolio spółki znajdują się realizacje m.in. gdańskiego Tryton Business House, kompleksu ALLCON@park czy kompleksu Łużycka Office Park i biurowca Łużycka Plus. Łącznie spółka wybudowała na terenie Trójmiasta 17 budynków i kompleksów biurowych.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz