Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Skanska prezentuje Bramę Miasta

Brama Miasta - wizualizacja
Skanska zaprezentowała swój najnowszy projekt o nazwie Brama Miasta. Całkowita powierzchnia najmu kompleksu będzie wynosić ok. 40 000 mkw. GLA, a budowa rozpocznie się w I połowie br.

Byliśmy jednym z pierwszych dużych graczy deweloperskich, którzy uwierzyli w potencjał tego miasta. Dziś Łódź jest znaczącą lokalizacją biznesową w regionie CEE. O sile tego miejsca stanowi nie tylko centralne położenie i świetne połączenia komunikacyjne z resztą Europy, ale przede wszystkim ludzie. Brama Miasta będzie miejscem atrakcyjnym zarówno dla biznesu, jak i przestrzenią żyjącą po godzinach, dostępną dla wszystkich mieszkańców – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland.

 

Vis a vis największego podziemnego dworca w kraju – Łodzi Fabrycznej, Skanska wybuduje swój najnowszy projekt - Bramę Miasta. W dwóch budynkach biurowych pracować będzie nawet 4 tys. specjalistów. Oba biurowce dostarczą łącznie ok. 40 000 mkw. powierzchni najmu. W najwyższych miejscach budynki będą mieć 15 kondygnacji naziemnych. 

 

Za projekt inwestycji odpowiada pracownia medusa group. Elewacja budynku pokryta charakterystycznym rdzawym kortenem i ceglane patio będą nawiązywać estetyką do fabrycznych tradycji Łodzi. 

 

Łódź jest miastem wielokulturowym, miastem patchworkiem, które podobnie jak śląska metropolia, w której się wychowałem i żyję na co dzień, potrzebuje nowych, atrakcyjnych przestrzeni wspólnych, miejsc spotkań, otwartych pasaży i placów dla mieszkańców oraz przyjezdnych. Jednym z takich miejsc ma być nowa Brama Łodzi, bowiem Łódź nie potrzebuje dziś  jak sądzę – nowych szklanych domów. Brama Miasta ma być przykładem szerokiego myślenia o mieście i jego przyszłych użytkownikach i nowych pracownikach. Architektura tego budynku ma być prosta i ponadczasowa, wykorzystująca korten, nowoczesny materiał, którego barwa nawiązuje do cegły, materiału stanowiącego architektoniczny rodowód Łodzi – podkreśla Przemo Łukasik, architekt z interdyscyplinarnego studia projektowego medusa group.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra