Fabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoArchicom logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoAluprof S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVantage Development S.A. logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoCOTEX Office Centre logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoNowy Styl Group logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoKontor logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Coraz więcej .KTW I

Elewacja .KTW I
Prace na terenie inwestycji .KTW trwają od 13 miesięcy. Zaawansowanie budowy pierwszego z dwóch biurowców wynosi już ponad 50 proc. Oficjalne otwarcie obiektu .KTW I planowane jest na 1 czerwca 2018 r.

Budowa biurowca .KTW I trwa od czerwca 2016 r. Budynek ma już 46 m wysokości. Dotychczas zrealizowano już bowiem 12 z 14 planowanych kondygnacji nadziemnych. Na pierwszych dziesięciu kondygnacjach nad ziemią oraz w garażu podziemnym zostały wykonane słupy i ściany. Zakończono również realizację zastrzałów żelbetowych na poziomach od +6 do +8.

Obecnie prowadzimy prace związane z betonowaniem stropu 12 piętra. Do sprawnego transportu betonu na najwyższe kondygnacje wykorzystujemy pompę kołową o długości 62,5 m, która jest wspomagana przez specjalistyczne rurociągi rozprowadzone po stropie – mówi Wojciech Adam, Kierownik Budowy z ramienia firmy STRABAG.

Od maja trwa montaż elewacji. Tworzą ją panele z selektywnego szkła i prefabrykowanego betonu, które okala metalowa rama. Przy ich instalacji konieczna jest pomoc maszyn, ponieważ pojedynczy fragment waży ok. 500 kg. 

Dotychczas wykonaliśmy część fasady .KTW I składającą się z 400 paneli. Najbardziej zaawansowany jest montaż na południowej ścianie budynku, równoległej do al. W. Roździeńskiego. Na tej stronie elewacji panele zamontowane są na wysokości od pierwszego do czwartego piętra. Z kolei od strony zachodniej i północnej panele sięgają trzeciego piętra. Zakończyliśmy też rozdeskowanie wspornika wykorzystywanego w tworzeniu przesunięcia brył budynku – informuje Marian Garczarczyk, Dyrektor Projektu z ramienia TDJ Estate.

W ostatnim czasie zakończono także tworzenie stelażu wejścia głównego do .KTW I wraz z zadaszeniem. Jest to stalowa konstrukcja o wysokości 8,5 m ważąca ok. 13 ton. W jej centralnym miejscu będą znajdować się dwie pary drzwi obrotowych (tzw. karuzelowych), a po bokach zostaną zamontowane drzwi ewakuacyjne. Nad trzonem budynku .KTW II zakończono realizację zabezpieczenia w postaci dachu tymczasowego. Aktualnie trwa realizacja pierwszego etapu przyłącza ciepłowniczego do tej części obiektu. 

Generalnym wykonawcą .KTW I jest katowicki oddział firmy STRABAG. Zarządzanie inwestycją oraz sprawowanie nadzoru inwestorskiego nad .KTW I TDJ Estate powierzył firmie Tebodin Poland.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra