bcb wrzesień 2020

Aktywne zarządzanie nieruchomością

Dashboarding
Firma Go4Energy opracowała i wprowadziła na rynek usługę GreenFM, która umożliwia monitorowanie nowoczesnych biurowców w czasie rzeczywistym. Ułatwia ona racjonalne zarządzanie nieruchomościami i szybkie reagowanie na wszelkie nieprawidłowości.

System GreenFM pozwala na automatyzację zbierania i analizowania danych o zużyciu mediów w budynku, bez względu na zastosowany system BMS (protokół komunikacyjny). Na podstawie uzyskanych danych tworzy się raporty miesięczne, w których prezentowane jest zużycie w każdym, kolejnym dniu, z rozbiciem na poszczególne instalacje. Pozwala to szybko wykrywać błędy w działaniu systemów w danym budynku. Raporty prezentują zarówno zużycia mediów, jak i oszczędności, wynikające z zastosowanych, zielonych rozwiązań, takich jak: fotowoltaika, freecooling, odzysk wody szarej i deszczowej. W podsumowaniu znajdują się uwagi, wskazujące problemy w działaniu instalacji i urządzeń oraz wskazówki, co należałoby usprawnić.

Te informacje są przekazywane wyłącznie do zleceniodawcy, czyli np. do wlaściciela budynku. Przygotowana została także specjalna aplikacja Dashboardingu, która w sposób przejrzysty i przyjazny dla użytkownika przedstawia kluczowe dane o bieżącym stanie budynku. Dzięki stałej analizie danych Panel zarządcy umożliwia aktywne zarządzanie nieruchomością z dowolnego miejsca na świecie. Z kolei w panelu najemcy szybko można dokonać porównania w stosunku do pozostałych najemców lub do analogicznego miesiąca rok wcześniej. Łatwy w odczycie interfejs dostosowany jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych Dashboarding umożliwia też prezentowanie wybranych parametrów budynku na ekranie w holu wejściowym, co pozwala wszystkim użytkownikom wejść w pewnego rodzaju interakcje i lepiej zrozumieć swoje środowisko pracy. 

Platforma powstała, by uprościć proces informowania właścicieli, zarządców i najemców o stanie ich budynku. Użytkownicy Dashboardingu, łącząc się z Internetem, mogą w każdej chwili sprawdzić, jak wygląda sytuacja zużycia mediów oraz porównać ją z wynikami z poprzedniego miesiąca. Dla pełniejszego obrazu tego, co się dzieje w budynku, nasz zespół przygotowuje comiesięczne raporty, zawierające wnioski z eksploatacji i rekomendacje, dotyczące optymalnego użytkowania – mówi Tomasz Augustyniak, Partner Zarządzający firmy Go4Energy.

Jesteśmy przekonani, że zobrazowanie jak funkcjonuje budynek i w jaki sposób możemy na niego wpływać, otwiera nowe możliwości dla efektywniejszego nim zarządzania i w konsekwencji oszczędzania – mówi Robert Iliński, GreenFM Project Manager w Go4Energy. 

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz