Interbiuro - duży

Arcona Capital sięga po więcej

Centrum Biurowe Maris w Szczecinie
Centrum Biurowe Maris w Szczecinie
Arcona Capital przyspiesza tempo kolejnych akwizycji w Polsce. Po zamknięciu transakcji zakupu 11 centrów handlowych sięga po biurowiec.

Na przełomie 2016 i 2017 roku Arcona Capital zamknęła transakcję zakupu 11 centrów handlowych, a w lipcu br. Arcona Property Fund sfinalizował transakcję zakupu od Bywater Properties Centrum Biurowego Maris w Szczecinie. Transakcja opiewała na kwotę ok. 8,9 miliona Euro.

Maris to 6-piętrowy budynek biurowy o powierzchni najmu wynoszącej 5455 mkw. Do dyspozycji najemców biurowca przeznaczonych jest 119 podziemnych miejsc parkingowych. Znajdujący się w ścisłym centrum Szczecina obiekt powstał w 2006 r. Wśród jego 11 najemców znajdują się takie firmy jak: Intive, Mobica czy Prudential.

Akwizycja podnosi kapitalizację Funduszu do 96,8 mln Euro, a alokacja geograficzna portfela przedstawia się następująco: 40.5 proc. Polska, 17,8 proc. Czechy oraz 41,7 proc. Słowacja. Akwizycja tego świetnie położonego, nowoczesnego biurowca podnosi jakość naszego portfela i jest kontynuacją strategii kierującej uwagę Funduszu na polski rynek. Jesteśmy zainteresowani kolejnymi oferującymi wysoki zwrot akwizycjami i przyglądamy się obecnie kilku propozycjom – komentuje Mateusz Siejka, Dyrektor Zarządzający Arcona Capital w Polsce.

Transakcja została sfinalizowana jako zakup spółki i jest finansowana przez DNB Bank Polska S.A. Po stronie kupującego w transakcji doradzały kancelaria prawna White & Case M. Studniarek i Wspólnicy - Kancelaria Prawna sp.k., APP Projekt oraz TPA Polska. Po stronie sprzedającego kancelaria DLA Piper Wiater sp.k.

W Europie kontynentalnej Arcona Capital zarządza 90 komercyjnymi i mieszkaniowymi nieruchomościami zlokalizowanymi w 6 krajach. Arcona Capital zarządza jednym notowanym na giełdzie funduszem inwestycyjnym, dwoma regulowanymi funduszami typu private equity /development fund, piętnastoma zamkniętymi funduszami oraz dwoma odrębnymi mandatami inwestycyjnymi w regionie. Arcona posiada także ponad 900 000 mkw. gruntów przeznaczonych na zabudowę mieszkalną i komercyjną.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz