Assa Abloy

"Ocalić od zapomnienia"

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com
Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A. zaprasza na obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia br., czyli już w najbliższy wtorek, na terenie kompleksu Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” odbędzie się otwarcie instalacji Marka Sułka „Zasadź Kwiat Dla Warszawy” oraz projekcja filmu „Kamienie Na Szaniec”. 

Pierwsza część uroczystości, czyli otwarcie instalacji „Zasadź Kwiat Dla Warszawy” zaplanowana jest na godzinę 16:00. Odbędzie się ona na placu przynależącym do CBF od strony Alei Jerozolimskich. Rzeźba, to ogromny czerwony głaz - symbolizujący ruiny Powstańczej Warszawy. Kształt nawiązuje do elementu ruin stolicy, kolor - do barw narodowych i jednocześnie splamionego krwią miasta. Górna część rzeźby to setki malutkich, białych kwiatów, symbolizujących dobro i nadzieję – mówi Marek Sułek twórca instalacji. 

Organizatorzy przygotowali również plenerowy pokaz filmu w reżyserii Roberta Glińskiego „Kamienie Na Szaniec”. Opowiada on historie trzech warszawskich maturzystów, którzy planują rozpocząć dorosłe życie. Ich plany burzy jednak wybuch II wojny światowej. Projekcja filmu odbędzie się w specjalnie zaaranżowanym kinie letnim na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” przy ul. Nowy Świat 6/12 w Warszawie. Początek pokazu o godz. 21:00 .

Spółka Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” S.A. jest właścicielem 7-kondygnacyjnego budynku Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” oraz nowoczesnego biurowca Nowy Świat 2.0. Jest ona także dominującym akcjonariuszem Centrum Giełdowego S.A. – Spółki, która jest współwłaścicielem kompleksu biurowo-usługowego „Centrum Giełdowe” w Warszawie, w którym mieszczą się Giełda Papierów Wartościowych oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz