Interbiuro - duży

Echo zaprasza na piknik!

Symetris Business Park w Łodzi
Symetris Business Park w Łodzi
Na terenie Symetris Business Park w Łodzi będzie miał miejsce ogólnodostępny piknik artystyczny. Już w drugi weekend września wystartuje tu Street Art Piknik - Echo Dialogu!

Możliwość współtworzenia muralu, warsztaty dotyczące sztuki w przestrzeni publicznej czy gra miejska „Operacja Widmo” to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych w ramach Street Art Pikniku. Jest on organizowany przez spółkę Echo Investment przy wsparciu Fundacji Urban Forms. Celem pikniku artystycznego jest zainteresowanie mieszkańców Łodzi estetyką w przestrzeni publicznej. 

Na kulturalnej mapie Łodzi wrzesień związany jest z Festiwalem Łódź Czterech Kultur. To właśnie to wydarzenie stało się inspiracją dla spółki Echo Investment do zorganizowania ogólnodostępnego pikniku artystycznego. Uczestnicy Street Art Piknik – Echo Dialogu będą mogli wziąć udział w warsztatach kreatywnych, w trakcie których poruszana będzie tematyka estetyki przestrzeni publicznej. W trakcie warsztatów uczestnicy będą tworzyć przestrzenne przedmioty, a następnie zorganizują ich ekspozycję.

Chętni będą mogli wziąć także udział w grze miejskiej „Operacja Widmo”. Scenariusz gry odwołuje się do wielokulturowego dziedzictwa miasta, choć jej akcja toczyć się będzie w odległej przyszłości. Akcja rozgrywać będzie się w świecie wszechobecnej szarości. Uczestnicy gry wcielą się w rolę członków tajnej organizacji Widmo, która dąży do odzyskania barw korzystając z wskazówek pozostawionych przez cztery dawne kultury z obszarów Łodzi. 

Do fabuły gry miejskiej będzie nawiązywać też kolejna atrakcja, jaką jest malowanie fluorescencyjnego muralu na murku znajdującym się na terenie kompleksu biurowego Symetris Business Park. Jego projektantem i wykonawcą jest Adam „Kruk” Wirski – artysta propagujący sztukę street artu. Uczestnicy wydarzenia mogą pomóc przy tworzeniu tła muralu .

Po zachodzie słońca odbędzie się interdyscyplinarne widowisko „Ciało‒Symetria‒Architektura” grupy Lineact. Od południa, aż do rozpoczęcia spektaklu, mieszkańcy Łodzi będą mogli zrelaksować się korzystając z leżaków, stolików i gier planszowych oraz posłuchać muzyki zapewnionej przez DJ-a.

Street Art Piknik – Echo Dialogu odbędzie się 10 września 2017 r. na terenie Symetris Business Park. Początek o godzinie 12. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz