Witosa Point z wiechą

Biurowiec Witosa Point - widok od południa
Warszawski biurowiec Witosa Point osiągnął stan surowy otwarty. Oddanie biurowca do użytku wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na marzec 2018 r.
Biurowiec Witosa Point znajduje się przy ul. Ludwika Idzikowskiego 30. Budynek stanął na czterech działkach inwestycyjnych, których łączna powierzchnia wynosi 2615 mkw. Obiekt Witosa Point ma sześć kondygnacji nadziemnych, a jego powierzchnia użytkowa wynosi 9257 mkw. Przyszłym najemcom biurowiec zaoferuje także 112 miejsc parkingowych w 2-kondygnacyjnym garażu podziemnym. Witosa Point poza powierzchnią biurową ma także część handlowo-usługową zlokalizowaną na parterze. 
 
W kategorii biurowców, ale nie tylko, jest to bardzo interesujący i unikatowy budynek. Ponieważ wystaje on na zewnątrz kubatury cokołowej, a ponadto ma wiele ukosów, zaistniała potrzeba nowatorskiego podejścia do budowy. Do jej realizacji musieliśmy zastosować podpory wysokonośne, jakie stosuje się wyłącznie w budowie mostów i wiaduktów. Nawet renomowany światowy producent tych podpór nigdy nie widział ich zastosowania w budownictwie kubaturowym i byliśmy dla niego pionierem takiego wdrożenia. Inne nowatorskie rozwiązanie zastosowaliśmy w celu odciążenia konstrukcji żelbetowej – dach wykonaliśmy z pianobetonu. Cała konstrukcja budynku jest bardzo ciekawa i niezmiernie rzadko spotykana. Ściany są w nim traktowane jako tarcze, natomiast budynek jest podwieszony pod trzony klatkowe. Rzadko spotyka się, aby cały obiekt był wykonany w konstrukcji żelbetowej prawie bez murów. W wersji ceglanej są one w szczątkowej ilości, gdyż wszystko jest w żelbecie. Biurowiec powstaje w technologii open space i słupów na kondygnacjach jest niewiele. Dwa trzony klatkowe stanowią podparcie dla całego budynku. Taki układ da przyszłym nabywcom biur olbrzymią elastyczność w konfigurowaniu układów funkcjonalnych lokali. Ściany działowe poszczególnych biur będą mogły być budowane prawie bez ograniczeń i będzie to zależało tylko od potrzeb i inwencji twórczej danego właściciela biura – tak realizację inwestycji Witosa Point komentuje kierownik budowy Daniel Lis.
 
Obecnie w Witosa Point montowane są instalacje ciepła technologicznego i wody lodowej, a także wentylacja w garażach. Do końca br. inwestor zaplanował zagospodarowanie ok. 80 proc. terenu zewnętrznego wokół budynku. Jeszcze w tym roku powinien zostać osiągnięty stan surowy zamknięty. 
 

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz