Assa Abloy

W Galerii Krakowskiej nie ma już biur

Galeria Krakowska
Galeria Krakowska
W Galerii Krakowskiej zakończyła się rekomercjalizacja powierzchni biurowej. Ponad 1000 mkw. wynajęło Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w Galerii Krakowskiej wynajęło ok. 1050 mkw. powierzchni biurowej. W transakcji zarządcę obiektu, firmę ECE Projektmanagement Polska, reprezentowała firma Savills. Z kolei, w wyborze lokalizacji oraz podczas negocjacji warunków najmu Muzeum doradzała firma Knight Frank. Firma Savills pełni funkcję agenta wyłącznego odpowiedzialnego za wynajem powierzchni biurowej w Galerii Krakowskiej. Obecnie cała powierzchnia biurowa dostępna w budynku jest wynajęta w 100 proc., a jej komercjalizacja dobiegła końca właśnie dzięki podpisaniu umowy najmu z Muzeum. 

Decyzja Muzeum Historycznego Miasta Krakowa związana jest z potrzebą tymczasowej relokacji wynikającą z planowanej rewitalizacji dotychczasowej siedziby w Pałacu Krzysztoforów. W galerii znajdować się będzie dział administracyjny Muzeum, pracownie naukowe oraz biblioteka. Wynajęta przestrzeń biurowa będzie miała charakter administracyjny i nie będzie dostępna dla zwiedzających.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc firmie ECE w skomercjalizowaniu powierzchni biurowej w Galerii Krakowskiej. Obiekt pełni przede wszystkim funkcję handlową, będąc jedną z najbardziej atrakcyjnych galerii w tym regionie Polski. Jego atuty, takie jak bardzo dobra, świetnie skomunikowana lokalizacja, czy dostęp do szerokiego zaplecza gastronomicznego, sprawiają, że jest to również bardzo atrakcyjny budynek dla najemców biurowych – mówi Dariusz Karwański, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych, Reprezentacja Wynajmującego, Savills. 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa miało sprecyzowane wymagania, zarówno pod względem potrzeb biurowych, jak i odpowiedzialności za zmianę wizerunku swojej siedziby. Z tego powodu ważne było, aby powierzchnia zlokalizowana była jak najbliżej centrum i historycznego serca miasta. Cieszę się, że pomogliśmy Muzeum w znalezieniu odpowiedniej, dopasowanej do oczekiwań lokalizacji – mówi Aleksandra Markiewicz, Starszy Negocjator z krakowskiego biura międzynarodowej firmy doradczej Knight Frank.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz