Assa Abloy

Pierwszy biurowiec w NCŁ

Otwarcie Nowej Fabrycznej - Arkadiusz Rudzki, Hanna Zdanowska, Joanna Pawlicka, Andrea Marciandi, Katarzyna Bator-Grzegorczyk, Przemo Łukasik
Nowa Fabryczna – pierwszy budynek biurowy w Nowym Centrum Łodzi jest już otwarty.

Czy Łódź będzie gospodarzem wystawy EXPO 2022? Tego jeszcze nie wiemy, jednak pewne jest to, że ma na to spore szanse. Obecnie w tym mieście na powierzchni 100 ha realizowany jest największy projekt urbanistyczny w regionie Europy Środkowo Wschodniej - Nowe Centrum Łodzi (NCŁ). Pierwszy biurowcem, który został otwarty na tym terenie jest Nowa Fabryczna zrealizowana przez Skanska Property Poland.

W biurowcu Nowa Fabryczna docelowo może pracować nawet 2,5 tys osób. Obiekt ten jest kolejnym charakterystycznym punktem na mapie miasta, a zielone patio stało się miejscem, wokół którego tworzy się rosnąca społeczność Nowego Centrum Łodzi. Tutaj odbyły się pokazy Festiwalu Filmowego Polówka oraz Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Biurowiec Nowa Fabryczna jest zrealizowana w zgodzie ze standardami zrównoważonego budownictwa. Poza certyfikatem LEED na poziomie złotym ubiega się również o certyfikat „Obiekt bez barier”. Swoje siedziby zdecydowały się tu otworzyć takie globalne marki jak Fujitsu, Whirlpool, Cybercom czy McCormick. 

Nowa Fabryczna – kluczowe fakty i liczby:

  • Powierzchnia najmu budynku wynosi 21 500 mkw.
  • Nowa Fabryczna składa się z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, z 210 miejscami parkingowymi dla najemców.
  • Projekt uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold.
  • Projekt architektoniczny kompleksu powstał w pracowni medusa group.
  • Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A. 

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz