bcb wrzesień 2020

Ważą się losy Pl. Defilad

Miasto Stołeczne Warszawa planuje sprzedać pod zabudowę grunt przy pl. Defilad. Teren jest przeznaczony m.in. na biura.

Jak poinformowało e-biurowce Biuro Gospodarki Nieruchomościami Miasta Stołecznego Warszawy, sprzedaż gruntów przy Pl. Defilad znajduje się w planach miasta. Działka, położona od strony ul. Marszałkowskiej, niedaleko wejścia do metra Centrum, ma jedną z najlepszych lokalizacji w mieście. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy grunt trafi pod młotek, a termin przetargu nie został jeszcze ustalony. Na wspomnianym terenie miały powstać Kupieckie Domy Towarowe, ale do inwestycji nie doszło.

Zgodnie z uchwałą nr XCIV/2749/2010 Rady Miasta Stołecznego Warszawy teren o kodzie  10.U/UK ma zostać przeznaczony pod działalność usługową, a w szczególności – „usługi z zakresu: handlu, administracji i biur, gastronomii, finansów i bankowości, wystawiennictwa, kultury”.

Zgodnie z warunkami zabudowy i zagospodarowania terenu przy Pl. Defilad, na obszarze sąsiadującym z wejściem do metra Centrum, powstaną dwa budynki ze spójnymi kompozycyjnie elewacjami. Muszą one zostać wykonane ze szlachetnych materiałów, takich jak kamień, profile metalowe czy szkło (z wyłączeniem szkła refleksyjnego).

Minimalna powierzchnia działki budowlanej wynosi 500 tys. m kw. Pod obiekty handlowe  przeznaczono maksymalnie 2 tys. m kw., z czego żaden salon nie powinien przekroczyć 1 tys. m kw. i 20 proc. powierzchni użytkowej na parterze. Lokale administracyjne i biurowe nie mogą powstać poniżej trzeciej kondygnacji naziemnej.

Ponadto w ramach inwestycji ma powstać parking podziemny, przy jednoczesnym zachowaniu istniejącego parkingu naziemnego nad stacją metra „Centrum”. Ilość miejsc postojowych dla biur wyniesie nie więcej niż 5 i nie mniej niż 2 miejsca postojowe na 1000 m kw. powierzchni użytkowej. Na 100 miejsc postojowych dla samochodów powinno przypadać co najmniej 10 miejsc postojowych dla rowerów.

Szczegółowe informacje na temat terenu można znaleźć w Uchwale nr XCIV/2749/2010 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 9 listopada 2010 r. (s. 32 – 34).


0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz