Kinnarps Polska Sp. z o.o. logoCity Space logoINTERBIURO logoVantage Development S.A. logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoArchicom logoKontor logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoUNIMOR Development S.A. logoForbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTorus logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBusiness House logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoOlivia Business Centre logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

.KTW I przyjazny środowisku

Biurowiec .KTW I
Biurowiec .KTW I
Katowicki biurowiec .KTW I otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent.

W Katowicach przy al. Roździeńskiego realizowany jest biurowiec .KTW I. Po dokonanej przez asesora ocenie fazy projektowej obiekt otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent. Uzyskany wynik to 79,09 proc. punktów. Otwarcie pierwszego biurowca .KTW zostało zaplanowane na 1 czerwca br.

Wysoka ocena dla .KTW I to efekt wdrażania wielu ekologicznych rozwiązań oraz projektowania przestrzeni z myślą o wygodzie najemców. Istotną rolę odgrywa również lokalizacja w sercu Katowic, dzięki czemu biurowiec jest świetnie skomunikowany z otoczeniem. Warto podkreślić, że to pierwsza inwestycja w mieście z tak dobrym wynikiem w systemie BREEAM New Construction 2013. Uzyskany poziom Excellent jest wyznacznikiem dla najlepszych projektów, jakie zrealizowano w kraju, wśród których wymienić można warszawskie Q22, Centrum Praskie Koneser czy Bałtyk z Poznania. Liczymy, że ostateczny certyfikat (Post Construction), będzie równie satysfakcjonujący – komentuje Katarzyna Bednarczyk-Kozlowska, LEED AP BD+C, BREEAM International Assessor, Bilfinger Tebodin Poland.

W .KTW I zaprojektowaliśmy szereg rozwiązań przyjaznych środowisku i pracownikom. Na terenie inwestycji przy al. Roździeńskiego 1 i obszarach przyległych pojawi się zieleń, która według wymogów BREEAM cechuje się bioróżnorodnością. Wewnątrz obiektu powstaną natomiast stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych, stojaki rowerowe, natryski, szafki dla rowerzystów i stacja naprawy rowerów. Ważnym atutem, wpływającym na jakość środowiska pracy, są także znajdujące się w okolicy tereny sportowo-rekreacyjne oraz przystanki tramwajowe i autobusowe. Wierzymy, że dzięki tym udogodnieniom nasi najemcy uzyskają komfortowe warunki do zrównoważonego łączenia pracy z czasem wolnym, co potwierdzi, że wybór .KTW to przysłowiowy „strzał w dziesiątkę” – mówi Marian Garczarczyk, dyrektor projektu, TDJ Estate.

Biurowiec .KTW I został wyposażony w ekologiczne technologie, takie jak szybkie windy o niskim poborze mocy czy rozwiązania ograniczające zużycie wody w toaletach. Do 40 dB ograniczony zostanie także poziom hałasu w biurach, zaś o odpowiednią temperaturę pomieszczeń zadba klimatyzacja z efektywnym odzyskiem ciepła i funkcją tzw. free cooling.

 


0.0
Tagi: Katowice
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra