Giant

.KTW I z pozwoleniem na użytkowanie

Na terenie inwestycji przy al. Roździeńskiego 1 w Katowicach ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem prac wykończeniowych. W efekcie ich zakończenia budynek .KTW I otrzymał pozwolenie na użytkowanie.
STRABAG, generalny wykonawca budynku .KTW I, zakończył prace wykończeniowe, a obiekt otrzymał pozytywne wyniki kontroli służb państwowych. Jest to kolejny krok milowy w realizacji kompleksu biurowego powstającego w ścisłym centrum Katowic. W związku z otrzymanym pozwoleniem na użytkowanie, w biurowcu odbyły się szkolenia zastępów straży pożarnej. Trzy dni ćwiczeń pozwoliły pracownikom PSP zapoznać się z obiektem i wdrożonym w nim systemem ochrony pożarowej. Testy zakończyły się wynikiem pozytywnym – informuje Wojciech Adam, kierownik budowy z ramienia firmy STRABAG.

Obecnie trwają prace związane z czyszczeniem elewacji, a także ostatnie odbiory z udziałem przedstawicieli generalnego wykonawcy, inwestora, zarządcy inwestycji oraz biura projektowego Medusagroup. Na kilku kondygnacjach trwają już roboty wykończeniowe z myślą o przyjęciu pierwszych najemców. Wielkimi krokami zbliża się data otwarcia .KTW I. Tym bardziej cieszy nas fakt, że dotychczasowe prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Uzyskane pozwolenie na użytkowanie potwierdza, że inwestycja jest realizowana z najwyższą dbałością o szczegóły. Zawdzięczamy to m.in. zaangażowaniu oraz doświadczeniu partnerów, z którymi mamy przyjemność współpracować – komentuje Marian Garczarczyk, dyrektor projektu z ramienia TDJ Estate.

Biurowce .KTW zlokalizowane są obok legendarnego katowickiego „Spodka”. Inwestycja będzie składała się z dwóch obiektów połączonych podziemnym garażem. Większość  powierzchni budynków przeznaczona jest na biura, które zostaną uzupełnione o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia.
 
 

0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz