PGE Narodowy

5 trendów w projektowaniu posadzek żywicznych w biurach

Posadzki żywiczne Flowcrete - Biuro Flowcrete Polska
Nowoczesne miejsca pracy mają być nie tylko komfortowe, ale także pobudzać do kreatywności i sprzyjać integracji pracowników. Architekci projektując takie miejsca sięgają po różne niestandardowe rozwiązania, w tym również posadzki żywiczne.
Najciekawsze trendy w wykorzystaniu posadzek żywicznych na powierzchniach biurowych wg Flowcrete Polska:
  • Posadzki inspirowane przemysłem
Niektóre rozwiązania do niedawna kojarzyły się tylko z halami produkcyjnymi lub magazynami, jednak zamiłowanie do prostoty i skandynawskiego designu sprawiły, że dziś stosuje się je również w biurach. Industrialną estetykę można uzyskać wybierając bezspoinowe posadzki na bazie żywicy i barwionych ziaren piasku lub płatków, np. w odcieniach beżu lub szarości.
 
  • Wyeksponowanie surowego, betonowego podłoża
Pokrycie betonowej posadzki cienką warstwą bezbarwnej żywicy epoksydowej zabezpiecza ją przed pyleniem oraz skutkami codziennego użytkowania, a przy okazji pozwala wyeksponować naturalny charakter podłoża. Takie rozwiązanie sprawdza się przy dużych powierzchniach, gdy pozostałe elementy wyposażenia biura są utrzymane w podobnej, surowej estetyce.
 
  • Eleganckie terazzo żywiczne w strefie wejścia
Różnicowanie sposobu wykończenia posadzki pozwala na graficzne oddzielenie stref o różnych funkcjach. Do stref reprezentacyjnych idealnie pasuje elegancka posadzka typu szlifowane i polerowane terazzo żywiczne.

W innych częściach biura, które wymagają ciszy i skupienia, stosuje się m.in. tłumiące odgłosy kroków wykładziny dywanowe. Miejsca na styku różnych materiałów są projektowane w taki sposób, aby granice między nimi ulegały zatarciu. W tym celu można zastosować cienkie aluminiowe listwy oraz graficzne wzory, w których materiały wykończeniowe wzajemnie się przenikają.
 
  • Efekt „WOW”, czyli posadzka, która przyciąga spojrzenia

W przypadku posadzek żywicznych nowoczesne technologie dają niemal nieograniczoną swobodę projektowania. W efekcie posadzka nie jest tylko tłem, a może stać się jednym z głównych elementów architektonicznych decydujących o charakterze przestrzeni. Taki efekt pozwala uzyskać zastosowanie wyrazistego koloru lub niestandardowej, efektownej faktury, np. kamiennych dywanów.
 
  • Kontrastowe zestawienia: biel i czerń, połysk i mat

Gładkie posadzki w jednolitych odcieniach bieli lub szarości to element wykorzystywany często w branży kreatywnej, np. w agencjach reklamowych czy pracowniach architektonicznych. Tworzą one nowoczesne, minimalistyczne wnętrze, w którym łatwiej o skupienie i świeże pomysły. Dodanie dla kontrastu czerni oraz zestawienie połysku i matu dodaje aranżacji charakteru.

 

 

5.0
Tagi: Flowcrete
Napisz pierwszy komentarz