Kinnarps nowy

TME przygotowuje się do przeprowadzki

Nowy biurowiec TME
Transfer Multisort Elektronik (TME) działa w Łodzi od niemal 30 lat. Już wkrótce firma wprowadzi się do nowego biurowca. Jego oficjalne otwarcie zaplanowane jest na 12 maja. Wtedy to obiekt zalśni 13 000 LED-ów.

Transfer Multisort Elektronik (TME) jest międzynarodowym gigantem z zakresu dystrybucji komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. W ostatnich latach firma gwałtownie się rozwijała, zatrudniając niemal 200 nowych pracowników każdego roku. Dziś w łódzkiej siedzibie firmy pracuje blisko 700 osób, a kolejne 100 w zagranicznych spółkach zależnych, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Chinach. W 2016 r. firma rozpoczęła budowę biurowca sąsiadującego z obecną siedzibą, a obecnie przygotowuje się już do przeprowadzki do nowej siedziby. Jest to 4-kondygnacyjny budynek zlokalizowany przy ul. Rozalii. Ma on 17 m wysokości, a jego powierzchnia użytkowa wynosi blisko 5500 mkw. Oficjalne otwarcie obiektu zaplanowane jest na 12 maja. Dotychczasowa siedziba firmy zlokalizowana przy ul. Ustronnej będzie dostosowywana do potrzeb rozbudowywanego centrum dystrybucyjnego. 

Wnętrze budynku zostało zaprojektowane jako komfortowe miejsce pracy. Na każdym piętrze znajdują się budki telefoniczne do prowadzenia rozmów, a ścianki działowe i podłogi w obrębie open space zostały wygłuszone. W obiekcie nie brakuje także sal konferencyjnych (jest ich ponad 20), a każda została ozdobiona znanymi motywami z różnych miast świata. Podobnie zaprojektowane zostały stołówki, w których wystrój nawiązuje do tradycji kuchni regionalnych – mówi kierownik projektu Andrzej Kuczyński, TME. W biurowcu TME pracownicy mogą korzystać np. ze strefy relaksu a także z dwóch tarasów. 

Budynek posiada obszerne lobby. Dzięki otwartej strukturze oraz przeszklonej windzie można je obserwować z każdej kondygnacji. Wizytówką obiektu jest elewacja, na której zainstalowano 13 000 tysięcy punktów świetlnych LED. Iluminacja może być dowolnie programowana, co pozwala na wyświetlanie różnorodnych sekwencji oraz animacji. 

 


3.0
Tagi: Łódź
Napisz pierwszy komentarz