Giant

Peakside Capital sprzedaje biurowce

Atrium Centrum
Peakside Capital sprzedaje warszawskie biurowce Atrium Centrum i Atrium Plaza. Ich nabywcą jest CPI Property Group.

Peakside Capital sprzedał dwa biurowce w Warszawie, tj. Atrium Centrum i Atrium Plaza. Budynki zlokalizowane są w centrum miasta, w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych oraz głównego centrum biznesowego – Ronda ONZ. Łącznie oba 7-kondygnacyjne biurowce oferują 31 869 mkw. W części handlowo-usługowej obiektów działają różne restauracje, centra medyczne, bank, apteka i sklepy z modą premium. Do dyspozycji najemców przeznaczonych jest też 410 miejsc parkingowych.

Działając w imieniu naszego klienta, Peakside pomyślnie zrealizował plan ulepszenia Atrium Centrum i Atrium Plazy przez remont budynków, wynajem pustostanów oraz przez poprawę oferty handlowej. Zakończona sukcesem sprzedaż demonstruje umiejętności Peakside do generowania atrakcyjnych zwrotów dla naszych inwestorów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Stefan Aumann, partner zarządzający i założyciel Peakside Capital Advisors.

Transakcja sprzedaży biurowców Atrium Centrum i Atrium Plaza do CPI Property Group została sfinalizowana 29 maja. Sprzedającym był Peakside Capital, który od 2010 r. działa jako spin-off z banku inwestycyjnego Merrill Lynch. Firma zarządza funduszami oraz nieruchomościami głównie w Niemczech i krajach Europy Zachodniej. Obecnie Peakside zarządza aktywami brutto o wartości ponad 1 miliarda euro.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz