Witosa Point otrzymał pozwolenie na użytkowanie

Biurowiec Witosa Point
Biurowiec Witosa Point zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Idzikowskiego. Budynek otrzymał już pozwolenie na użytkowanie.

Biurowiec Witosa Point został zbudowany przez spółkę Totalbud. Obiekt ten oferuje łącznie 9257 mkw. powierzchni użytkowej. Parter budynku przeznaczony jest na handel i usługi. Biurowiec ma sześć kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne przeznaczone na garaż.

Konstrukcja budynku jest ciekawa i bardzo rzadko spotykana. Ściany Witosa Point są traktowane jako tarcze, a budynek jest podwieszony pod trzony klatkowe. Cały obiekt jest wykonany w konstrukcji żelbetowej prawie bez murów i to również jest nieczęste w praktyce budowlanej. W tym przypadku wszystko jest w żelbecie. Budynek wystaje na zewnątrz kubatury cokołowej i ma też wiele ukosów. Do jego realizacji musieliśmy podejść w sposób nowatorski. Ze względu na ambitną architekturę jako pierwsi co najmniej w Europie zastosowaliśmy w toku budowy podpory wysokonośne do chwili obecnej wykorzystywane wyłącznie w budowie mostów i wiaduktów. Takim wdrożeniem tych podpór był zaskoczony nawet ich renomowany producent, co znalazło odzwierciedlenie w stosownej publikacji technicznej – komentuje Mariusz Pałka, prezes firmy Totalbudu.

Ze względu na specyfikę konstrukcyjną budynku na każdej kondygnacji jest mało słupów. Dzięki temu najemcy mają dużą elastyczność w konfigurowaniu układów funkcjonalnych lokali. Typowa kondygnacja biurowa z jej open space'ami została przewidziana dla 140 pracowników.

Biurowiec Witosa Point stanął na działce o powierzchni 2615 mkw. Powierzchnia zabudowy wynosi 1273 mkw. Do dyspozycji najemców przeznaczony jest 2-kondygnacyjny garaż podziemny oferujący 112 miejsc parkingowych. 

Witosa Point został zaprojektowany jako biurowiec przyjazny dla pracowników i gości. Z lobby budynku można przejść np. do pomieszczenia dla matek karmiących oraz pokoju, w którym mogą odpocząć kobiety w ciąży.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz