Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Przestrzeń dla koneserów już otwarta

|
fot. Maciej Krüger
fot. Maciej Krüger
Po nadzorowanej przez konserwatora kompleksowej odnowie, na warszawskiej Starej Pradze powstało pierwsze w Polsce, wielofunkcyjne centrum lifestylowe o powierzchni 5 ha.

Wspólna inwestycja Grupy Liebrecht & wooD oraz spółki BBI Development polegała na rewitalizacji obszaru dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek. Historyczne zabudowania fabryczne zostały odświeżone za pomocą nowszych struktur. Postindustrialne zabudowania łączą w sobie różnorodne przestrzenie: biurową, handlową, restauracyjną, eventową, turystyczną, edukacyjną, hotelową, mieszkaniową i rekreacyjną. Projekt zajmuje 88 000 mkw. powierzchni, będąc jednocześnie przykładem ciekawej architektury.

„Koneser to imponujący projekt pod wieloma względami – wyeksponowania bogatej historii, wkomponowania w unikalną atmosferę Starej Pragi oraz, co niezwykle istotne, skali przeprowadzonej rewitalizacji. Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja trwale przyczynia się do zmiany krajobrazu prawobrzeżnej części Warszawy” – komentuje Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development.

Imponującą powierzchnię przeznaczono w tej inwestycji na przestrzeń biurową – jest to bowiem 25 500 mkw. wynajętych niemal w całości wielu firmom.

Główną zaletą tej inwestycji jest fakt, że plac Konesera dostępny jest dla wszystkich odwiedzających. Będą tam miały miejsce różnego typu wydarzenia kulturalne, targi i inne imprezy plenerowe.

29 września, podczas pierwszego Warszawskiego Festiwalu Konesera, do użytku oddano ponad połowę odnawianej powierzchni.


5.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
mantra