Interbiuro - duży

Spark C sprzedany

Warszawski biurowiec Spark C
Skanska sprzedała pierwszy budynek kompleksu biurowego Spark za 48 mln EUR. Nabywcą obiektu jest fundusz KGAL.

Warszawski biurowiec Spark C został zakupiony przez KGAL Investment Management GmbH & Co. KG. Jest to pierwsza transakcja dokonana przez inwestora z Niemiec na polskim rynku biurowym. W procesie sprzedaży Skanska była reprezentowana przez Dentons, Colliers International i Cushman & Wakefield, a KGAL przez Greenberg Traurig, LLP, Savills i Arcadis.

Spark C jest pierwszym z trzech biurowców kompleksu. Obiekt oferuje ok. 13 000 mkw. powierzchni najmu. Jest on już wynajęty w ponad 80 proc. Głównym najemcą biurowca Spark C jest Grupa Skanska w Polsce.

Warszawa udowodniła na arenie międzynarodowej jak skutecznie potrafi przyciągać międzynarodowe korporacje, które tutaj chcą lokować swoje coraz bardziej zaawansowane operacje biznesowe. Firmy ufają Polsce i kwalifikacjom polskich profesjonalistów. W ślad za dużym biznesem na rynek wchodzą nowi inwestorzy jak KGAL, poszukujący najlepszych, bezpiecznych aktywów nieruchomościowych, sprzedawanych przez stabilnego partnera i gwarantujących odpowiednie zwroty z inwestycji. Cieszymy się, że kolejny inwestor docenił nasz projekt biurowy i dzięki zakupowi zdecydował się na wejście na polski rynek – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zamknąć transakcję zakupu tej wyjątkowej, niedawno ukończonej inwestycji, która zlokalizowana jest w ścisłym centrum. Biorąc pod uwagę atrakcyjność warszawskiego rynku biurowego, oczekujemy dalszego umacniania się naszych wyników i zaspokojenia rosnącego popytu inwestycyjnego – twierdzi André Zücker, dyrektor zarządzający w KGAL Investment Management GmbH & Co. KG.

Spark jest pierwszym w regionie CEE biurowcem, zintegrowanym poprzez system operacyjny z aplikacją mobilną i platformą webową. W projekcie tym zostało wdrożone rozwiązanie PropTech - Connected by Skanska. W budynku działa m.in. activity based parking, który rozpoznaje tablice rejestracyjne i przydziela miejsca parkingowe oraz wirtualna recepcja umożliwiająca wejście do budynku przy użyciu telefonu. W technologię, innowacje i infrastrukturę w Spark Skanska zainwestowała ok. 1,5 mln euro. Spark C będzie posiadał certyfikat LEED na poziomie Platinum. Biurowiec spełnia wymagania certyfikatu „Obiekt bez Barier”. Spark C będzie pierwszym budynkiem biurowym Skanska w regionie CEE, który do końca br. otrzyma certyfikat WELL Building Standard.

 


2.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
mantra