Giant

EKO Pierwszy w Polsce certyfikat WELL wydany

|
BuroHappold
BuroHappold
Nowatorski system certyfikacji, pozwalający ocenić wpływ danego miejsca na zdrowie i samopoczucie użytkowników został przyznany warszawskiej siedzibie firmy projektowej BuroHappold.

Liczy się samopoczucie

WELL Building Standard® jest systemem certyfikacji stworzonym przez International WELL Building Institute™, który skupia się tylko na zdrowiu i samopoczuciu użytkowników budynków. System ten monitoruje aspekty związane z budynkiem i jego środowiskiem wewnętrznym, mającym istotny wpływ na przebywających w nim ludzi. Można wyróżnić w nim siedem kategorii: powietrze, wodę, odżywianie, światło, kondycję fizyczną, komfort i umysł. Te z kolei dzielą się na 102 cechy, które oceniane są w każdym projekcie.

Posiadanie takiego biura to dowód, że firma wyznacza trendy, realnie dbając o zdrowie swoich pracowników i gości. Mamy nadzieje, że osiągnięcie to przyczyni się do popularyzacji naszej idei w Polsce i innych krajach – powiedział Rick Fedrizzi, przewodniczący International WELL Building Institute™.


Inteligentne rozwiązania

BuroHappold Polska wyróżniono certyfikatem WELL na poziomie Gold. Firma jest zlokalizowana na 6. piętrze wieżowca Spektrum Tower w Warszawie. Powstało tam biuro pozwalające zadbać o pracowników, prowadząc do rzadszych zwolnień lekarskich. To duży atut z perspektywy organizacji. W biurze jest cicho, mimo że pracuje w nim ponad 130 osób. Ograniczenie hałasu zostało zauważone przez 66 proc. pracowników, co przy lokalizacji w centrum Warszawy było nie lada wyzwaniem. Wielu zatrudnionych doceniło również jakość oświetlenia na stanowiskach pracy.

W siedzibie dąży się do eliminacji możliwie dużej liczby mikroorganizmów poprzez proces sanityzacji, a dzięki czujnikom dwutlenku węgla i systemowi dynamicznego rozdziału powietrza, powietrze kierowane jest zawsze tam, gdzie w danej chwili przebywa najwięcej osób. Na jakość powietrza miały też wpływ materiały wykończeniowe, cechujące się niską emisyjnością substancji szkodliwych tzw. LZO. Do przekształcania biura wykorzystano też wiele elementów poprzedniej aranżacji, co jest bardzo przyjaznym środowisku rozwiązaniem.

 


3.0
Tagi: Certyfikat
Napisz pierwszy komentarz