Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Budynek C obiektu Warsaw Spire w rękach CA Immo

|
Budynek C Warsaw Spire
Budynek C Warsaw Spire
Ghelamco zdecydowało się na sprzedaż spółce CA Immo budynku C wchodzącego w skład kompleksu Warsaw Spire. Dzięki temu firma CA Immo stała się właścicielem już drugiego obiektu. Niemal 100 mln euro to kwota na jaką wyceniono wartość transakcji.

Obiekt kupiony przez spółkę notowaną na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w ramach indeksu ATX liczy 21 700 mkw. powierzchni najmu. Rok temu ta sama firma nabyła mieszczący siedzibę Frontexu budynek B. Ta belgijska firma odkryła również potencjał Mokotowa i jest odpowiedzialna za wprowadzenie do Polski koncepcji parku biznesowego.

To nasza kolejna wspólna transakcja z CA Immo, a zarazem dowód zaufania i zadowolenia obu stron z dotychczasowej współpracy. Cieszy mnie, że ostatni biurowiec kompleksu Warsaw Spire, flagowej inwestycji Ghelamco w Polsce, trafił w ręce stabilnego i wiarygodnego inwestora, który jest też właścicielem budynku Bmówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Warsaw Spire to nie tylko największy i najwyższy kompleks biurowy w kraju, ale też silna i rozpoznawalna na rynku marka, za którą stoi najwyższa jakość przestrzeni biurowej, prestiżowa lokalizacja i spektakularny sukces komercyjnykomentuje.

Budynek C kompleksu Warsaw Spire, który został ukończony w 2016 roku, poza dużym metrażem w inwestycji przewidziano 241 miejsc postojowych w podziemnym parkingu. Biurowciec został już także w całości wynajęty różnym najemcom. Cały kompleks zlokalizowany jest w nowym centrum biznesowym Warszawy, w jej reprezentatywnej okolicy.

Ten zakup jeszcze bardziej wzmacnia naszą obecność w jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji w centrum Warszawy, będącej jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków Europy Środkowo-Wschodniej – zaznacza Andreas Quint, dyrektor generalny CA Immo.


1.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra