Agrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVantage Development S.A. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoBusiness House logoNowy Styl Group logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoINTER-BUD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCity Space logoTorus logoKontor logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Pierwszy na świecie wieżowiec do uprawy roślin

Na zdjęciu: Plantagon Greenhouse Building
Na zdjęciu: Plantagon Greenhouse Building
W szwedzkim mieście Linköping zostanie wybudowany pierwszy na świecie wieżowiec, przeznaczony do wertykalnej uprawy warzyw.

Szklarnia będzie usytuowana niedaleko regionalnej spółki energetycznej, Tekniska Verken. Znaczna redukcja CO2, w połączeniu z doskonałym dostępem do naturalnego światła, pozwoli na ekologiczną uprawę warzyw i owoców w budynku, trzykrotnie efektywniejszą od tradycyjnych metod. Lokalizacja w aglomeracji miejskiej, a nie na obrzeżach miasta, umożliwi obniżenie kosztów transportu produktów. Projekt autorstwa inżynierów ze Sweco i Plantagon zakłada wykorzystanie nadwyżek energetycznych miasta.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w lutym br. Budowę szklarni w formie wieżowca rozważał także Stuttgart.

Jestem bardzo dumny z tego, że Linköping zostało wybranę na budowę szklarni do pionowej uprawy roślin. Będziemy pierwszym na świecie miastem, testującym nową technologię i system, który umożliwi w przyszłości zrównoważoną uprawę również w innych miastach – powiedział Paul Lindvall, burmistrz Linköping.

Zachęcamy do obejrzenia wizualizacji szklarni:


0.0
Tagi: Green House
Napisz pierwszy komentarz
mantra