Assa Abloy

Kluczem według Kinnarps jest rozwój i ergonomia

|
Stanowisko Kinnarps na targach Orgatec 2018
Targi Orgatec 2018, stanowisko Kinnarps
Na tegorocznych targach Orgatec firma Kinnarps wystąpiła pod hasłem OTWARCI NA ZMIANY (OPEN FOR CHANGE) w podejściu do przestrzeni biurowej.

Przewodnim tematem tegorocznych targów Orgatec była kultura (w) pracy (culture@work) oraz idące za nią wizjonerskie koncepcje dla całego świata biur.


Obecne środowiska biurowe przechodzą ciągłe zmiany, a cyfryzacja i trendy demograficzne wpływają na to, jak pracujemy i w jaki sposób wchodzimy ze sobą w interakcje - wyjaśniał Robert Petersson, Dyrektor wykonawczy Grupy KinnarpsZdajemy sobie sprawę z tego, że z racji dynamicznego rozwoju technologii, nasi klienci musieli się zmierzyć z wieloma wyzwaniami. Istnieje ogromna potrzeba tworzenia innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, które wspierać będą nowe wzorce zachowań w pracy – dodał.


Hasło pod którym zaprezentował się Największy europejski producent rozwiązań dla środowiska pracy to OTWARCI NA ZMIANY (OPEN FOR CHANGE). Kinnarps pokazał, że zrównoważony rozwój i ergonomia to kwestie w tworzeniu biur, które są kluczowe - mają zapewniać wydajność i dbać dobre samopoczucie pracowników. Koncepcja Next Office®, stworzona właśnie z takim nastawieniem, to metodologia tworzenia środowiska pracy ukierunkowana na wyniki, w której najważniejsi są pracownicy. Kolekcję stworzono w oparciu o badania przeprowadzone z udziałem klientów, przedstawicieli poszczególnych działów oraz analityków.

Podczas targów na stoisku Kinnarps można było przyjrzeć się przykładowemu biuru, które zostało zaaranżowane właśnie w duchu Next Office®. Obejmowało ono siedem obszarów przeznaczonych do wykonywania różnych zadań.


Dzięki Next Office® zyskujemy wskazówki i narzędzia do stworzenia kompleksowej i zrównoważonej przestrzeni biurowej. To droga do idealnego biura dla każdej firmy, unikalnego rozwiązania dopasowanego do jej działalności i potrzeb - podkreślała Ann Cederwall, Kierownik ds. marketingu globalnego i komunikacji w KinnarpsZ naszego doświadczenia wynika, że sukces nowego biura zależy od wspierania w jak najlepszy sposób realizowanych w nim zadań oraz od pozytywnego wpływania na samopoczucie wszystkich użytkowników – informowała.


Z DOBRYM SAMOPOCZUCIEM W BIURZE

Na targach Kinnarps skupił się przede wszystkim na podkreśleniu wartości dobrego samopoczucia pracowników. Przestrzeń odpowiadająca każdemu musi zostać zaprojektowana przy użyciu elastycznych w funkcjonowaniu mebli, które będzie można łatwo dostosować do potrzeb każdej osoby i do wymagań każdego zadania. Takie rozwiązania to, na przykład, biurka z regulacją wysokości, czy fotele obrotowe i inne typy siedzisk zapewniające aktywne siedzenia.


NARZĘDZIE DO OCENY ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Kinnarps przedstawił również pierwsze na rynku kompleksowe i ogólnodostępne narzędzie do oceny zrównoważanego rozwoju – The Better Effect Index. Wskaźnik ten ma na celu ukazanie w przejrzysty i pełny sposób wpływu danego produktu na środowisko naturalne, klimat oraz aspekty społeczne. Dotychczas Kinnarps ocenił w ten sposób już ponad sto swoich produktów. Wskaźnik ten pomaga odpowiedzieć na pytanie w jakim stopniu dany produkt wspomaga zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa.

 

Podczas targów Orgatec 2018 Kinnarps zaprezentował produkty wszystkich marek ze swojego portfolio: Drabert, Kinnarps, MartinStoll, Materia, Skandiform oraz NC Nordic Care.


0.0
Tagi: Kinnarps
Napisz pierwszy komentarz