Kinnarps nowy

Koniec negocjacji w sprawie przedłużenia najmu w biurowcu Kapelanka 42B

|
Biurowiec Kapelanka 42B, fot. materiały prasowe
Biurowiec Kapelanka 42B, fot. materiały prasowe
Spółka Dassault Systèmes pozostanie najemcą przestrzeni biurowej w obiekcie Kapelanka 42B, zlokalizowanym w Krakowie.

Przedłużona umowa najmu dotyczy 2 500 mkw. powierzchni. Najemca, powszechnie znany również jako 3DS, to spółka należąca do francuskiego koncernu Dassault. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność w krakowskiej siedzibie od 2014 r. Zajmuje się przede wszystkim tworzeniem oprogramowania do projektowania i wizualizacji 3D.

Budynek, w którym znajduje się biuro najemcy, należy do funduszu zarządzanego przez REINO. W procesie renegocjowania warunków najmu Dassault Systèmes skorzystała ze wsparcia firmy doradczej JLL. Umowa została przedłużona na 5 lat.

Kraków jest dla nas kluczową lokalizacją biznesową w Polsce. Szeroki dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry IT w drugim największym hubie biurowym w kraju sprawia, że myślimy o dalszym, długoterminowym rozwoju naszej działalności w tym mieście – uzasadnia swoją decyzję Steffen Briese, Dyrektor ds. Nieruchomości, Dassault Systèmes S.A.

Biurowiec Kapelanka 42B jest położony w południowo-wschodnim rejonie Krakowa, w pobliżu takich terenów rekreacyjnych jak Park Skały Twardowskiego oraz popularny wśród turystów i mieszkańców Zakrzówek. Pod względem komunikacji biurowiec wyróżnia m.in. dostęp do autostrady A4 (w odległości ok. 6 km) i tras wylotowych z miasta. Łącznie w różnych częściach budynku zrealizowano 12 000 mkw. powierzchni najmu. Biurowiec otrzymał certyfikat LEED EBOM z najwyższą jak dotąd liczbą punktów w kraju.


3.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz